Gıda Hattı

Bakan Pakdemirli, fındık ve kuru üzüm alımlarında ödeme tutarlarını açıkladı

24 Eylül 2021, 00:09
Paylaş
Bakan Pakdemirli, fındık ve kuru üzüm alımlarında ödeme tutarlarını açıkladı

TMO’nun fındık ve kuru üzüm alımlarına devam ettiğini bildiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Üreticilerimize fındıkta 80 milyon, kuru üzümde 76 milyon TL ödeme yaptık” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabından, TMO’nun kuru üzüm ve fındık alımları karşılığında yaptığı ödeme tutarlarını açıkladı.

Pakdemirli, “Fındık ve kuru üzüm alım ödemelerine devam ediyoruz. Bugün itibarıyla; Fındıkta 2 bin 350 üreticimize toplam 80 milyon TL (19 Eylül 2021'de teslim edenler dahil), üzümde ise bin 610 üreticimize toplam 76 milyon TL (21 Eylül 2021'de teslim edenler dahil) ödeme yaptık” bilgisini verdi.

TARSİM’in üzüm üreticilerine hasar ödemeleri

Bakan Pakdemirli, bir diğer paylaşımında ise TARSİM’in üzüm üreticilerine afet hasarları için yaptığı ödemeleri duyurdu.

“Manisa ilinde don, dolu ve fırtına gibi çeşitli nedenlerden dolayı ürünleri zarar gören üzüm üreticilerimizden gelen 41.000 adet hasar ihbarına TARSİM tarafından 216 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirilmiş olup, 328 milyon TL daha ödeme yapılacaktır” diyen Pakdemirli, “Doğal afetlerle mücadelede üreticilerimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.