Gıda Hattı

Bakan Koca’dan aşı çağrısı! Zamanı gelen vatandaşlarımız var

21 Ekim 2021, 22:37
Paylaş
Bakan Koca’dan aşı çağrısı! Zamanı gelen vatandaşlarımız var
Sağlık Bakanlığından önemli bir açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs ile mücadelede iki ya da hatırlatma dozu zamanı gelen vatandaşları uyardı.

Vakit kaybetmeden aşılarınızı olun çağrısında bulundu. Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımla önemli bir konuya dikkat çekti. Aşılama sayesinde hastane kapasitesine ilişkin herhangi bir sıkıntının olmadığını söyleyen Bakan Koca covid-19 vakalarının yaş ortalamasının düştüğünü belirtti.

Yaklaşık vaka sayısının yarısının 30 yaşın altında bireylerden oluştuğunu söyleyen Koca kronik hastaların ve halen yaşlıların koronavirüsten etkilendiğini belirterek gençlerin çok daha az oranda hastalansalar da büyüklerine karşı sorumlulukları olduğunu belirtti ve iki ya da hatırlatma uygulaması zamanı gelenlerin hemen olması gerekir dedi.

Maske yasağı

Sağlık Bakanı Koca toplum bağışıklığı elde edilinceye kadar virüsün yayılımının devam edeceğini belirterek şu an aşılama oranının seviyesi başı olmayanlar için güvence değil. Nasılsa başkaları aşı oldu ben olmasam da olur düşüncesi büyük bir yanlış. Aşı birinci derecede aşı olan kişileri korumakta. 2. doz ve hatırlatma dozu aşılarının zamanı gelen çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Vakit kaybetmeden vatandaşımızın aşılarını tamamlaması gerekiyor. Bu durum önce kendilerini korumak daha sonra da toplum için hayati bir öneme sahip salgınla mücadelede sağlığınız için kararlı ve ısrarcıyız şeklinde konuştu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.