Gıda Hattı

Bakan Koca duyurdu: Çift doz aşılamada o eşik aşıldı!

21 Eylül 2021, 10:25
Paylaş
Bakan Koca duyurdu: Çift doz aşılamada o eşik aşıldı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki doz aşı olanların toplam nüfustaki oranının yüzde 50’nin, 18 yaş ve üzeri nüfustaki oranının ise yüzde 68’in üstüne çıktığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, günlük Covid-19 tablosuyla paylaştığı aşılama haritasını, tek doz aşı olanların oranı yerine, çift doz aşı olanların oranıyla illeri renklendirerek vermeye başladı.

Çift doz aşı olanların oranı yüzde 50’yi aştı

Bu gelişmenin ardından çift doz aşılamada önemli bir eşik daha aşıldı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “18 yaş ve üstü nüfusumuzda en az iki doz aşı olanların oranı %50’yi geçti. İki doz ve tam doz aşı oranı arttıkça salgına karşı başarımız artacak” ifadelerini kullandı.

İlk paylaşımındaki yanlış ifadeyi düzeltti

Sağlık Bakanı Koca, akşam saatlerinde yaptığı bir diğer paylaşımında ise çift doz aşılama konusundaki oranın yanlış verildiği belirterek, düzeltme yaptı.

Koca, “İki doz aşı olanların 84 Milyon içindeki oranı %50’nin, 18 yaş ve üzeri nüfustaki oranı ise %68’in üstüne çıktı. Bugün paylaşılan bir mesajda toplam nüfustaki aşı oranı yanlışlıkla 18 yaş ve üstü için belirtildi. Doğru haber çok daha iyi: Her ikimizden birimiz çift doz aşılıyız!” mesajını verdi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.