Gıda Hattı

Bakan Fakıbaba iddialı: “Fırsatçılara avuçlarını yalatacağım”

9 Ağustos 2017, 13:47
Paylaş
Bakan Fakıbaba iddialı: “Fırsatçılara avuçlarını yalatacağım”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bayram öncesi kurban fiyatlarını artırmak isteyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi. Art niyetli kişileri ters köşeye yatıracağını belirten Fakıbaba, “Hayvan, et fiyatı yükselecek’ diyenler hayal kırıklığına uğrayacak, fırsatçılara avuçlarını yalatacağım” dedi.

Şanlıurfa'dan yayın yapan Güneydoğu TV’nin canlı yayınına konuk olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bakan olduğunu öğrendiği andan başlayarak gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

ahmet-esref-fakibaba-gidahatti“Sağlık Bakanı olsam şaşırmazdım ama…”

Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni kabineyi açıkladığı sırada TBMM’deki odasında olduğunu ve bakan olduğunu televizyon duyduğunu bildiren Fakıbaba şöyle konuştu:

“Benim için hiçbir zaman makam ve mevki önemli olmadı. Kabine açıklanırken de ismimin söyleneceğini kafamdan hiç geçirmedim. Odamda televizyon izlerken ismim söyleyince garip bir his oldu. Sevinmedim desem ya da çok sevindim desem yalan olur, öyle durup baktım. Danışmanım heyecanlandı, ben de kendisine 'İsmail heyecanlanma' dedim. O sırada bu yükün üstesinden gelmek için dua ettim.

Sağlık Bakanı olsam şaşırmazdım ama Tarım Bakanı olunca 80 milyonun yükünü omuzlarımda hissettim. Ama ben hizmet adamıyım, geçmişte başhekimlik ve belediye başkanlığı görevlerini nasıl samimi şekilde yaptıysam, bakanlığı da aynı şekilde yapacağım.”

Her zaman hizmet için çabalayacağını anlatan Fakababa, Faruk Çelik'ten aldığı bakanlık bayrağını daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağının mesajını verdi.

kurban-kucukbas-gidahatti “Art niyetli kişileri ters köşe yapacağız”

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte ortaya çıkan söylentiler ile kurban fiyatlarını yükseltmek isteyen fırsatçılara izin vermeyeceklerini vurgulayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son zamanlarda, 'hayvan alımı serbest olacak, Avrupa'da şimdiden hayvan fiyatı arttı' denildiğini duyuyorum. Bunu söyleyen fırsatçılar beni tanımıyorlar. Ben öyle ters köşeye yatırırım ki, neye uğradıklarını şaşırırlar. Ben gerçek üreticinin, tüketicinin ve ticaret yapanın yanındayım. Fırsat kollayıp 'yarın nasılsa etin ve hayvanın fiyatı yükselecek' diyenler hayal kırıklığına uğrayacak. Boş konuşmuyorum, fırsatçılara avuçlarını yalatacağım. Namuslu insanlar da dua edecek.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.