AramaArama
Gıda Hattı

Bakan eşinden meyve suyunda mikroorganizma şikayeti! Marka ne dedi?

17 Mayıs 2021, 12:53
Paylaş
Bakan eşinden meyve suyunda mikroorganizma şikayeti! Marka ne dedi?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, satın alıp oğluna içirdiği meyve suyu paketinden çıkan mide bulandıran mikroorganizmanın görüntüsünü, sosyal medya takipçileri ile paylaştı. Firma, Ersoy’un da paylaştığı açıklamasında, taşıma ve depolama koşulları kaynaklı olarak gıdalarda bozulma olabileceğini savundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, sosyal medya hesabından paylaştığı bir görüntü ile firmaların tüketici sağlığını ne derece tehdit ettiklerini gözler önüne serdi.

Marketten aldığı meyve suyundan yabancı cisim çıktı

Ersoy marketten aldığı ve çocuğuna içirdiği elma suyunun tadındaki bozukluğu fark edince kutuyu kesip içerisine baktı. Kutuyu kestiğinde iğrenç bir görüntü ile karşılaştı.

Ürünün son kullanma tarihine bir yıl kalmış olmasına rağmen içerisinden çıkan mide bulandıran görüntüyü kaydedip sosyal medya hesabında paylaşan Ersoy, “Aklım almıyor, korkunç bir görüntü” ifadelerine yer verdi.

Firma kendini böyle savundu

Ersoy’un paylaşımı sonrası DİMES firması sosyal medya üzerinden Ersoy’a bir cevap verip kendini savundu. Ersoy’un paylaştığı savunmada firma, taşıma ve depolama koşularında nadirde olsa gerçekleşebilen paket hasar görmesi ve hava alması sonucu gıdalarda bozulma olabileceğini ifade etti.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.