Gıda Hattı

Bakan Eroğlu’ndan ilginç açıklama: Bol bol su kullanın

9 Mayıs 2016, 10:42
Paylaş
Bakan Eroğlu’ndan ilginç açıklama: Bol bol su kullanın

Türkiye’de su sıkıntısının bulunmadığını her fırsatta dile getiren ve geçtiğimiz günlerde NASA’nın kuraklık uyarısını eleştiren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, barajların tamamının yüzde 60-69 arası dolu olduğunu belirtti. Bir gazetecinin geçen yıl İstanbul’da yaşanan su sıkıntısına dikkat çekmesi üzerine Eroğlu, "İstanbul'da hiçbir sıkıntı yok. Şu anda yüzde 85 dolu merak etmesinler, bol bol su kullansınlar" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, Türkiye'de şu anda su sıkıntısının bulunmadığını belirterek, suyu en iyi şekilde yönettiklerini ifade etti.

baraj-su-gidahatti

Eroğlu, "Barajların tamamı yüzde 60-69 arası dolu. Hiçbir problem yok. Kaldı ki bakın yağışlar da mayıs ayında açığı kapatmak için geldi. Bugün mesela Afyonkarahisar'da yağış var. Salı günü tekrar yağış gelecek. Muhtemelen haftaya cumartesi tekrar yağış gelebilir. Dolayısıyla herhangi bir sıkıntı yoktur. Vatandaş merak etmesin. Bizim A ve B planımız var, biliyorsunuz onları devreye sokuyoruz." diye konuştu.

Bakan Eroğlu ayrıca, bir gazetecinin "Geçen yıl İstanbul'da yaşanan su sorunu bu yıl da olabilir mi?" şeklindeki sorusuna ise "İstanbul'da hiçbir sıkıntı yok. Şu anda yüzde 85 dolu merak etmesinler, bol bol su kullansınlar." yanıtını verdi.

baraj-su-2-gidahatti

“Afyonkarahisar’ı baraj ve göletler diyarı yapıyoruz”

Afyonkarahisar'daki yatırımlar hakkında bir koordinasyon toplantısı yaptıklarını anlatan Eroğlu, Afyonkarahisar'ın şaha kalktığını vurgulayarak, "Muhteşem bir dönüşüm var. Daha da artacak. Burayı baraj ve göletler diyarı yapıyoruz" ifadesini kullandı.

Eroğlu, şunları kaydetti: "Sulamalar ve köprüler her şey yapılacak. Afyonkarahisar'da özellikle tabiat turizmini geliştirmek istiyoruz. Burası aynı zamanda spor, kongre ve termal turizmin merkezi olduğu gibi sağlık ve aynı zamanda tabiat turizminin merkezi olacak. Bunu spor turizminin merkezi olacak dediğim zaman kimse inanmadı. Şimdi diyorum ki tabiat turizminin de merkezi olacak, göreceksiniz. Buna da bazı muhalefet bir şeyler diyebilir ama neticeye bakmak lazım."

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.