Gıda Hattı

Bakan Eker: "2007 yılında suyu ve yolu olmayan köy kalmayacak"

3 Eylül 2006, 23:14
Paylaş

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2007 yılında yolu ve suyu olmayan köyün kalmayacağını söyledi.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2007 yılında yolu ve suyu olmayan köyün kalmayacağını söyledi.
Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bu yıl 20.'si kutlanan Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali'ne katılan Tarım Bakanı Mehdi Eker, öncelikli olarak köylerin su ve yol probleminin çözümü için kolları sıvadıklarını ifade etti. Çiftçinin sorunlarının çözümü için ülke genelinde bir çok kooperatifin desteklendiğine dikkat çeken Bakan Eker, hükümet olarak iktidara geldikleri günden bu yana bir çok önemli projeye imza attıklarını kaydetti.
Bakan Eker, "Çiftçilerimizin sorunlarının çözümü için ülke genelinde 920 kooperatife destekleme yaptık. Yine bu kapsamda toprak tahlil laboravatuarları kurduk. Bunlardan bir tanesini de Taşköprü ilçemize kuracağız. Bunun sözünü burada veriyorum" dedi.
Taşköprü sarımsağının korunması için bir çok önemli projeyi hayata geçirdiklerini de belirten Bakan Eker, sarımsak fiyatlarının önceki yıllarda 100 ile 900 bin lira arasında iken şimdi bu fiyatın 4 YTL olduğuna bunu ifade etti. Fiyatların bu seviyelere gelmesinde B Bakanlığın ve hükümetin aldığı önlemlerin etkili olduğunu sözlerine ekleyen Bakan Eker'e Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesigioğlu ve Taşköprü Belediye Başkanı Hasan Altan tarafından plaket verildi. Bakan Eker, konuşmasının ardından Sinop iline hareket etti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.