AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Bakan Çelik: Tarım ile ilgili her türlü eleştiriye açığız

Bakan Çelik: Tarım ile ilgili her türlü eleştiriye açığız
6 Nisan 2016, 16:41

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu üyeleri ile düzenlediği toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, gıda fiyatlarındaki düşüşün sadece bakanlık ile ilgili olmadığını, bakanlıklar arası çalışmanın bir neticesi olduğunu ifade etti. Çelik, "Tarla ile raf arasındaki fiyat farkı konusunda ikazlarımız, çalışmalarımız oluyor. Ette de sütte de diğer ürünlerde de bu mücadelemizi sürdüreceğiz.”dedi.

tarim-komisyonu-bakan-faruk-celik-gidahattiToplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, tarım sektörünün bulunduğu noktayı tespit etmek ve bundan sonraki çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için bir araya geldiklerini belirtti.  Tarım sektörünün çok dinamik bir alan olduğunu, bu alanda her türlü eleştiriye açık olduklarını belirten Çelik, tarım sektörü geleceğinin son derece önemli olduğunu, diğer alanlarda olduğu gibi politize edilemeyeceğini kaydetti.

Çelik, gıda fiyatları konusunda Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi'nin çalışmalarını tarim-komisyonu-faruk-celik-2-gidahattisürdürdüğüne dikkati çekerek, "Tarla ile raf arasındaki fiyat farkı konusunda ikazlarımız, çalışmalarımız oluyor. Ette de sütte de diğer ürünlerde de bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu kesinlikle serbest piyasaya karşı ve serbest piyasa ilkelerinin dikkate almayan bir yaklaşım değil, aksine serbest piyasada 78 milyonun hukukunu korumaya yönelik anlayışın gereği olarak sürecek. Yapılan tüm bu bütünlük içerisindeki çalışmalar semerelerini veriyor. Daha da hassas olacağız, enflasyon ne kadar düşerse üretim maliyetlerine yansıması da o ölçüde oluyor" şeklinde konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.