Gıda Hattı

Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da kalan Türkler için açıklama! Nasıl dönecekler?

25 Şubat 2022, 10:13
Paylaş
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da kalan Türkler için açıklama! Nasıl dönecekler?
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da kalan Türkler için açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta Ukrayna'daki Türk vatandaşlarının tahliyesi hakkında açıklamada bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da kalan Türkler için açıklama geldi. Rusya-Ukrayna krizi tüm dünyanın gündeminde. Savaş ortamından birbirinden önemli haberler gelmeye devam ederken Ukrayna'daki Türk vatandaşlarının tahliyesi de merak ediliyor. Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rusya-Ukrayna krizine dair A Haber'e açıklamalarda bulundu. Türk vatandaşlarının tahliyesi ile ilgili de açıklama yaptı. İşte detayları...

"TUTUMUMUZ NET, ÇATIŞMAYA KARŞIYIZ"
Tutumumuz gayet net, açıklamalarımızı yaptık birazdan ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşeceğim. Ukrayna'daki vatandaşlarımızın durumunu takip ediyoruz. Yarın 8. maddenin işletilmesiyle ilgili karar alınacak.

"VATANDAŞLARIMIZ PANİK YAPMASIN, TÜM HAZIRLIKLAR YAPILDI"
Tahliye için gereken hazırlıklar Şubat ayında yapıldı. Günler öncesinden tüm vatandaşlarımızla görüştük. Karadan tahliye seçeneğimiz var, hava yolu şu anda kapalı.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

TÜRK VATANDAŞLARIN TAHLİYESİ NASIL OLACAK?
Ukrayna'daki vatandaşlarımızın durumunu yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımızı kara yoluyla tahliye edeceğiz. Vatandaşlarımız panik yapmasın, tüm hazırlıklar yapıldı. Hava sahası açılırsa hava, olmazsa deniz yoluyla vatandaşlarımızı getireceğiz.

"RUSYA'NIN DAVRANIŞLARI ÖNGÖRÜLEMEZ"
Biz mazlumların yanında olan bir ülke olduk. Biz Ukraynalıları da yalnız ve çaresiz bırakmayız. Rusya'nın davranışları öngörülemez.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.