Gıda Hattı

Bakan Bilgin'den Temmuz zam mesajı geldi! Asgari ücret Temmuz'da artıyor mu?

14 Haziran 2022, 16:49
Paylaş
Bakan Bilgin'den Temmuz zam mesajı geldi! Asgari ücret Temmuz'da artıyor mu?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında özel sektör çalışanları ve emekliler de dahil yüzünü güldürecek düzenlemeyi gerçekleştireceklerini ifade etti. Peki, Asgari ücret Temmuz'da artıyor mu? Detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den de temmuz zammı açıklaması geldi. Peki, Asgari ücret Temmuz'da artıyor mu? Detaylar haberimizde...

Asgari ücret Temmuz'da artıyor mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ara zam konusunda Temmuz ayını işaret ederek, "Temmuz ayında bütün çalışanların yüzünü güldürecek, hiç olmazsa enflasyona karşı ‘Benim devletim benim yanımdadır’ dedirtecek bir düzenlemeyi de Türkiye gerçekleştirecek durumdadır" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ankara’da bir otelde Çalışma Ekonomisi Araştırma Topluluğu'nun 35'inci Yıl Programı’nda konuştu.

Ülkelerin demokratik olup olmamasının en önemli göstergesinin seçimle gelenlerin seçimle gitmesi olduğunun altını çizen Bilgin, “Sosyal bakımdan da en önemli göstergesi özgür sendikacılıktır. Emeğin örgütlenme hakkının kullanılmasıdır, kullanılabiliyor olmasıdır ve devletin sermaye karşısında emeği korumasıdır. Çalışanların emeği korumasıdır. Sermaye teorik olarak güçlü bir yapıdır. Kendiliğinde güçlüdür. Fakat emek tek başına bireyseldir. Tek başına yalnızdır. Dolayısıyla onun korunmasını sağlayacak sosyal zemini gerçekleştirmek devletin görevidir. Demokratik devletin bir ölçüsü de budur” açıklamasında bulundu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.