AramaArama
Gıda Hattı

Bakan Arzu, Expo 2016 alanında incelemelerde bulundu

19 Eylül 2015, 23:42
Paylaş
Bakan Arzu, Expo 2016 alanında incelemelerde bulundu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın 34'üncü yönetim kurulu toplantısı için Antalya'daydı. EXPO 2016 Antalya sergi alanını da gezen Bakan Arzu, fuar alanına manolya fidanı dikti.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'nın 34'üncü yönetim kurulu toplantısı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Kutbettin Arzu'nun başkanlığında yapıldı. Toplantı sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Arzu, "EXPO, sonuç itibarıyla önce Antalya'nın, sonra Türkiye'nin önemli bir projesi. Prestij projesi, ilk EXPO'su. Buradaki başarı hepimizin başarısıdır. Dolayısıyla bu başarının sağlanması konusunda emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

EXPO 2016 Antalya sergi alanında incelemelerde de bulunan Bakan Arzu, fuar alanına manolya fidanı dikti. 

Bakan Arzu, daha sonra Antalya Valiliğini ziyaret etti. Vali Muammer Türker'den çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Arzu, burada yaptığı konuşmada, Antalya'nın EXPO ve turizmin dışında önemli bir tarım merkezi olduğunu vurguladı. Antalya'nın 9 milyar tarımsal gayrisafi milli hasılayla Türkiye'nin önemli tarımsal merkezlerinden birisi olduğunu belirterek, kentin tarımdaki katma değerini daha fazla arttırabilmek için çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

Ziyaretin ardından Antalya Kültür Sanat'a (AKS) giden Bakan Arzu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından burada açılan sergiyi gezdi. Picasso ve Ara Güler'in eserlerini inceleyen Arzu, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin'den sergiyle ilgili bilgi aldı. Antalya'daki programı kapsamında Bakan Arzu, Kızıltoprak Mahallesi'ndeki, Hakkari'de polis aracına yapılan bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru Serkan Çölkesen'in babası Bayram Çölkesen'i ziyaret ederek, taziyelerini iletti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.