Gıda Hattı

Babalar Günü hediye önerileri 2022 , Babalar Günü mesajı ve sözleri , Babalar Günü hediyesi

18 Haziran 2022, 12:04
Paylaş
Babalar Günü hediye önerileri 2022 , Babalar Günü mesajı ve sözleri , Babalar Günü hediyesi
Babalar Günü, pek çok ülkede her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü babaların onuruna kutlanan özel bir gündür. Babalarımızın en özel günü Babalar Günü için geri sayım başladı. Her yıl Haziran ayından kutlanan bu özel günde babalarını sevindirmek isteyenler “2022 Babalar gününde ne hediye alınır?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, Babalar Günü hediye önerileri 2022 , Babalar Günü mesajı ve sözleri , Babalar Günü hediyesi 2022 İşte detaylar...

Hayatımız boyunca zor ve kötü günlerde bize destek olan babalarımızı bu anlamlı ve güzel günde en güzel hediye ve sözlerle sevgisi ve saygısını göstermek isteyenler Babalar Günü'nün hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Babalar Günü ne zaman, hangi gün? Milyonlarca kişi, Babalar gününde ne alınır? Babalar Günü hediyesi, Babalar Günü mesajı, sorularana yanıt aramaya başladı. İşte Babalar Günü hakkında merak edilen soruların yanıtını sizler için derledik...

Babalar Günü ne zaman, hangi güne denk geliyor ?

Her sene Haziran ayında kutlanan Babalar Günü, bu yıl 19 Haziran 2022 Pazar günü kutlanacak.

Babalar Günü ne zaman ortaya çıktı?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır.

1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Babalar günü

Babalar Günü hediye tavsiyeleri

 • En önemli aksesuarı saat
 • Tüm gün ayakta durmak zorunda olan babalar için konforlu bir ayakkabı
 • Şapka
 • Babanızın baş harfine göre kol düğmesi veya kemer
 • Stiline göre kıyafet, kartlık ya da cüzdan
 • Parfüm
 • Gömlek
 • Tıraş makinesi Daha kullanışlı bir öneri arıyorsanız ve babanızın da ihtiyacı varsa ona kesinlikle tıraş makinesi alabilirsiniz.
 • Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.
 • Hiç bir şey üzmesin Seni, sakın ağlama, gözlerine yaş değmesin, gül yüzünden gülücükler eksik olmasın, kalbinden yerim eksilmesin, unutma Sen hep benim bir tanemsin babacığım. Babalar günün kutlu olsun.
 • Babalar günün kutlu olsun dünyanın en iyi babası…
 • Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar günün kutlu olsun.
 • Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun…
 • Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.
 • Bizler için dünyanın en iyi önek insanı olan babacığım. Dualarından beni eksik etmemen dileği ile babalar gününü kutluyor, ellerinden ve yanaklarından hasretle öpüyorum.
 • Baba, benim için yaptığın her şey için sana minnettarım. Eğer sen beni bu kadar iyi yetiştirmeseydin, bugün olmak istediğim kişi olamazdım. Beni tıpkı kendin gibi yetiştirdiğin için teşekkürler. Seni bütün kalbimle seviyorum. Sen herhangi bir çocuğun hayal edebileceği en iyi babasın. Babalar Günün kutlu olsun!
 • Baba, sen benim kahramanımsın, çünkü bütün hayatım boyunca orada benim için bekliyordun. Sen benim en iyi arkadaşım ve sırdaşımsın. İyi ve kötü zamanlarda ne söyleyeceğini bilir, her gün öğrettiklerinle beni hala şaşırtırsın. Sadece benim için değil, tüm ailemiz için kahramansın. Seni tüm kalbimle seviyorum. Babalar Günün kutlu olsun!

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.