Gıda Hattı

Aynes’in satış ihalesi için çarpıcı iddialar!

11 Ekim 2021, 14:56
Paylaş
Aynes’in satış ihalesi için çarpıcı iddialar!

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, TMSF’nin satışa çıkardığı Aynes’in “hangi firmaya verileceğinin belli olduğu" ve "değerinin altında satılacağı" iddialarının takipçisi olacaklarını açıkladılar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki Aynes firmasıyla ilgili ihaleye dikkat çekti, değerinin altında yandaş firmaya satış iddialarını kamuoyuyla “çökme operasyonu” diyerek paylaştı.

Yapılacak olan ihaleyle Aynes firmasının, satışa çıkarıldığı tarihteki fiyatının ¼’üne satılacağı iddialarını paylaşan Biçer Karaca ve Gaytancıoğlu, konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. İşte TMSF tarafından satışa çıkarılan ve hangi firmaya verileceğinin belli olduğu iddia edilen Aynes ihalesiyle ilgili açıklamalar:

Karaca: “Gerçek değerinin altında, 1/4 fiyata satış ihalesi”

“Denizli Acıpayam İlçesinde; büyük bir süt ve süt ürünleri entegre fabrikası Aynes 12 Ekim’de TMSF tarafından ihaleyle satışa çıkarıldı. İddialar ciddi boyutta… 12 Ekim’de ihalenin yandaş firmaya verileceği, yandaş firmanın kim olduğunun belli olduğu iddia edilmektedir. 2015 yılında Aynes firmasına biçilen değerin çok altında ihaleye çıkarılmıştır, Aynes firmasına çökme diyebileceğimiz fiiliyat gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. 12 Ekim’de satışa çıkarılan fiyat, firmanın gerçek değerinin ¼’ü kadardır.”

Gaytancıoğlu: “Yandaşa para kazandırma operasyonu”

“Her zaman yaptığı çökme operasyonu, yandaşa para kazandırma operasyonunun yine başka bir versiyonuyla karşı karşıyayız. Büyük yatırımlar yapmış, istihdamlar geliştirmiş, bazı köylere süt kazanları kurmuş, üreticileri süt üretimine teşvik etmiş, teknolojiye yatırım yapmış, büyümüş ama iktidara yanaşmamış, yanaşmamanın bedelini de TMSF devrolarak görüyor, şu anda da satışa çıkarılıyor. Satış bedeli daha önce bu firmaya biçilen bedelin ¼’ü… Satın alacak firma iktidarda bir partide milletvekilliği yapmış, şu anda da iktidara yakın bir grup… Biz bundan sonra da takip etmeye devam edeceğiz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.