Gıda Hattı

Aylık geliri 10 bin TL altında olanlar müjde! 81 ilde 150 bin ucuz konut satışı başlıyor...

4 Haziran 2022, 23:57
Paylaş
Aylık geliri 10 bin TL altında olanlar müjde! 81 ilde 150 bin ucuz konut satışı başlıyor...
Aylık geliri 10 bin TL altında olanlar müjde! 81 ilde 150 bin ucuz konut satışı başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Kızılcahamam Kampı'nda konutta yeni müjdelerin olacağını açıklamıştı. TOKİ'nin ucuz konut hamlesinin ayrıntıları belli oldu.

Aylık geliri 10 bin TL altında olanlar müjde! 81 ilde 150 bin ucuz konut satışı başlıyor. Kurum, 81 ilde 150 bin ucuz konut için harekete geçti. İşte başvuru şartları.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 81 ilde hayata geçireceği projeler yavaş yavaş netleşiyor. 81 ilde 150 bin yeni konut inşa edecek olan TOKİ projeleriyle ilgili son dakika açıklamalarını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum vermişti. Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada "Yine büyük bir projeyi vatandaşlarımızın konut alabilmelerine imkan sağlamak amacıyla 81 ilimizde yapacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ'nin yeni projeleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdeleri paylaşacağına değinerek, 81 ilde konut inşa edeceklerini söyledi. Vatandaşların aidat öder gibi ev sahibi olacağını söyleyen Bakan Murat Kurum, "Öncelik buradaki konut ve kira fiyat artışlarının en fazla yaşandığı illerde sübvanse edebilmek amacıyla bu projeyi yapacağız" demişti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı öncülüğünde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı eliyle hayata geçirilecek olan konutlardan yararlanmak isteyen vatandaşların hane halkı gelirinin net 10 bin liradan fazla olmaması gerekiyor, söz konusu bu rakam mega kent İstanbul için 11 bin 500 lira olarak belirlendi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

Akşam'ın aktardığına göre, söz konusu konutlara başvuru yapabilmek için mevcutta T.C. vatandaşı olunması, projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olunması, projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olunması gerekli.
Projeye başvuru yapacakların yine TOKİ'den konut satın almamış olması ve konut kredisi kullanmamış olması gerekli. (Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri kategorisi hariç)
Başvuru yapacakların kendisine, eşine ya da velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması gerekli. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmıyor) gerekli.
ERDOĞAN DA AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Partisinin İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "446 millet bahçesi projemizden 128'ini tamamladık. 126 millet bahçemizin yapımı, 192’sinin ise ihale, proje ve yer seçim süreci devam ediyor. TOKİ eliyle toplam 1 milyon 100 bin konut ürettik, 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. İnşallah yakında bu konuda yeni müjdelerle milletimizin karşısında olacağız." demişti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.