Gıda Hattı

Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur

12 Ekim 2017, 14:29
Paylaş
Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur

2009 yılından bu yana Aydın Ticaret Borsası başkanlığını yürüten Adnan Bosnalı’dan boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Fevzi Çondur seçildi.

İki dönem Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Bosnalı, 1 Ekim’de yapılacak seçimde yeniden başkanlığa aday olmayacağını belirterek, borsa meclis üyeleri ile çalışanlara veda etmişti.

aydin-ticaret-borsasi-adnan-bosnali-gidahattiAydın Ticaret Borsası’nda 22 yıl boyunca Meclis ve Yönetimin her kademesinde görev aldığını vurgulayan Bosnalı, yenilikçi ve değişimlerin sinerji yarattığı görüşü dolayısıyla aday olmayacağını bildirmişti.

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, veda töreninde Adnan Bosnalı’ya plaket verirken, Borsanın fahri başkanı olarak desteklerinin devamını dilemişti.

adnan-bosnali-aydin-ticaret-borsasi-gidahattiYeni başkan Fevzi Çondur

Adnan Bosnalı’nın vedasının ardından Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Yönetim Kurulu’nda yapılan oylama sonucunda Fevzi Çondur seçildi. Çondur, Bosnalı’nın görev süresinden kalan kısım boyunca, Nisan 2018’e kadar görev yapacak.

Çondur’un başkanlığa seçildiği toplantıda, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine Cengiz Ülgen, Sayman Üyelik görevine ise Yakup Er seçildi.

Adnan Bosnalı’dan boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Mustafa Akdam getirilirken, Akdam, Yönetim Kurulu Toplantısına katılarak, Başkan, Başkan Yardımcısı ve Sayman Üye seçiminde oy kullandı.

fevzi-condur-aydin-ticaret-borsasi-gidahattiAydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu

Seçimler sonucunda Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Fevzi Çondur - Yönetim Kurulu Başkanı

Cengiz Ülgen - Yönetim Krl. Bşk Yrd.

Yakup Er - Yönetim Kurulu Sayman Üyesi

Abdülkadir Yıldız - Yönetim Kurulu Üyesi

Mustafa Akdam - Yönetim Kurulu Üyesi

Fevzi Çondur kimdir?

1980 yılında Aydın Germencik’de doğan Fevzi Çondur, Ege Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nden mezun oldu. Çondur Tekstil ile mısır kurutma, pamuk-çırçır, zeytinyağı ticareti yapan Fevzi Çondur, ilk olarak 2005 yılında yapılan borsa seçimlerinde meclis üyeliğine seçildiği Aydın Ticaret Borsası’nda, Meclis Başkan Vekili ve Hesapları İnceleme Komisyonu Üyeliği yaptı. Çondur, 2009 yılı Ocak ayında yapılan seçim sonucunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Borsa Laboratuvarı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.