Gıda Hattı

Ayçiçeği fiyatları düşecek mi? Üreticiler açıkladı…

18 Eylül 2021, 18:34
Paylaş
Ayçiçeği fiyatları düşecek mi? Üreticiler açıkladı…

Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifler Birliği Başkanı, ayçiçeğinde fiyatların düşmeyeceğini söyledi.

14 Eylül Salı günü Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifler Birliğinde yönetim kurulu kararıyla mevcut başkan Ahmet Akgün'ün yerine yönetim kurulu üyesi Şafak Kırbiç başkanlığa getirildi.

Karar sonrası konuşan yeni başkan Kırbiç, Trakya Birlik'e ve camiasına hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Bildiğiniz üzere 14 Eylül tarihinde yönetim kurulu kararıyla kendi aramızda bir görev değişikliği yaptık. Kamuoyunda bazı sosyal medyalarda 'görevden alma' gibi şeyler duyduk ama öyle bir şey yok.

Bu sadece yönetim kurulunun kendi arasında görev değişikliğidir. Trakya Birlik'e ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bunlar zaman zaman olan şeyler. Kooperatiflerimizde de zaman zaman görev değişiklikleri oldu. Bunlar yönetim kurulunun kendi arasında aldığı karardır, olağan bir şeydir. Çok da büyütülecek bir durum değil” dedi.

“Ayçiçeği fiyatları düşmeyecek”

Kırbiç, hasadı devam eden ayçiçekle ilgili 2 aydır bakanlıkta, milletvekilleriyle, meclis başkanlarıyla çalışma yaptıklarını belirtti. Kırbiç, "Birlik yönetimi olarak bizim Ankara düzeyinde 2 aydan beri, bakanlıkta, milletvekilleriyle, meclis başkanımızla bu konuda çalışmalarımız yapıldı. Gümrük vergilerinin tamamının konmasa da en azından bir miktarının konmasıyla ilgili konuşuldu.

Ancak hükümetimiz ve yetkililer bu konuda fiyatların çok düşük olmayacağıyla ilgili bize teyit ettiler. Baktığımızda piyasaların da ilk zamanlardaki fiyatların biraz üzerine çıktığını görüyoruz. Bizim sıkıntımız fiyatların yükselmesinden değil, düşmesinden oluşur. İnşallah öyle bir tablo olmaz. Bundan sonra da önümüze bakacağız” şeklinde konuştu.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.