Gıda Hattı

Avrupa Parlamentosu Başkanı Sassoli hayatını kaybetti

11 Ocak 2022, 12:00
Paylaş
Avrupa Parlamentosu Başkanı Sassoli hayatını kaybetti

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, İtalya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sassoli için taziye mesajı yayınladı.

Sassoli'nin Sözcüsü Roberto Cuillo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama Sassoli’nin İtalya'nın Aviano bölgesinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

26 Aralık'ta hastaneye kaldırılmıştı

Sassoli, bağışık sistemindeki bozukluk nedeniyle 26 Aralık’ta İtalya'da hastaneye kaldırılmış, tüm resmi faaliyetleri iptal edilmişti. Eylül ayında da zatürre olan 65 yaşındaki Sassoli, Fransa’nın Strasbourg kentinde hastaneye kaldırılmış, Kasım ayında görevine yeniden dönmüştü. AP Başkanlık görevi için bu ay sonunda oylama yapılması planlanmış, Sassoli yeniden aday olmayacağını belirtmişti.

Eski gazeteci Sassoli, Temmuz 2019'da 705 sandalyeli Avrupa Parlamentosu’nun başkanı olarak seçilmişti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan AP Başkanı Sassoli için taziye mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, hayatını kaybeden Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli için taziye mesajı yayınladı.

Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “David Sassoli'nin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Yakınlarına ve Avrupa Parlamentosu'na taziyelerimi iletiyorum. Huzur içinde yatsın” ifadelerini kullandı.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.