AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Avrupa İş Ödülleri’nden Onur Nişanı ile döndüler!

Avrupa İş Ödülleri’nden Onur Nişanı ile döndüler!
5 Mayıs 2017, 17:58

Girişimcilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında en iyilerin seçildiği Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards - EBA) 2016-2017 yarışmasında, Türkiye’den Sütaş, Arçelik ve Bilkom, Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinde Avrupa’nın En İyi 10 Şirketi arasına girerek, “Onur Nişanı” (Ruban d’Honneur) ile ödüllendirildi.

2007 yılından bu yana düzenlenen ve daha güçlü ve daha başarılı bir iş dünyasının gelişimini amaçlayan Avrupa İş Ödülleri’nde (European Business Awards) şirketler, inovasyon, etik ve iş mükemmelliği anlamındaki temel değerlerine göre değerlendiriliyor. Dünyanın önde gelen danışmanlık firmalarından RSM tarafından organize edilen ve Avrupa’nın en önemli iş liderleri, akademisyenleri ve kamu temsilcileri tarafından desteklenen Avrupa İş Ödülleri, girişimcilik, çevre ve sürdürülebilirlik, müşteri odaklılık gibi 11 ayrı kategoride veriliyor.

eba-2017-odul-toreni-hirvatistan-gidahattiDubrovnik’te 3 Türk şirketi

34 ülkeden, 33 bini aşkın şirketin katıldığı, girişimcilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik alanlarında en iyilerin seçildiği Avrupa İş Ödülleri, 2016-2017 yarışmasının sonuçları, 4 Mayıs’ta Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde düzenlenen gala gecesinde açıklandı.

eba-2017-odul-toreni-sutas-arcelik-gidahattiAvrupa’nın en büyük kurumsal iş yarışması olarak anılan Avrupa İş Ödülleri’nin Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik (The Award for Environmental and Corporate Sustainability) kategorisinde, Türkiye’den Sütaş, Arçelik ve Bilkom,  Avrupa’nın “En İyi 10 Şirketi” arasına girerek Onur Nişanı (Ruban d’Honneur) aldılar.

Kategorinin kazananları, Jüri Başkanı ve Uluslararası Müşteri Servisi Enstitüsü Başkanı Philip Forrest, İtalya eski Çevre Bakanı Alfonso Pecoraro Scania, The Climate Group Partnership Direktörü Ben Ferrari, Utrect Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Jacqueline Cramer ve Avrupa Çevre Ajansı Başkanı Lars Fogg Mortensen’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu belirlendi.

eba-2017-odul-toplu-gidahatti“Çiftlikten Sofralara” uluslararası platformda!

Gala gecesinde ödülü alan Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Duygu Yılmaz, şunları söyledi:

“Avrupa’nın en prestijli iş yarışmalarından biri olan Avrupa İş Ödülleri’nde ülkemizi temsil ederek ‘Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik’ kategorisinde ‘Onur Nişanı’ almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

eba-odul-sutas-duygu-yilmaz-gidahattiSütaş’ta sürdürülebilirliği, ekonomik, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim boyutlarıyla işimizin doğal bir parçası olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik anlayışımızın temelini de kendimize özgü ‘Çiftlikten Sofralara’ entegre iş modelimiz oluşturuyor. Bu modelimizin gereği olarak, yatırım yaptığımız her bölgede, üreticilerimizin sürekli eğitiminden damızlık ihtiyaçlarının karşılanmasına, nitelikli yem üretiminden ineklerimizin refahı ve beslenmesine, elektrikten buhara tüm enerji ihtiyacımızın gübre ve atıklarımızdan üretilmesine, ürünlerimizin güvenirliğinden ve doğallığından ülkemizin gıda güvenliğine kadar her konuda sektörümüze örnek uygulamaları hayata geçiriyoruz.

Avrupa İş Ödülleri’nde aldığımız ödül, iş modelimizin Türkiye sınırlarını aşarak uluslararası arenada da takdir gördüğünün önemli bir kanıtı niteliği taşıyor. Ödülümüzün gururunu yaşarken, getirdiği sorumlulukların farkında olarak, bundan sonra da gelecek kuşakların iyiliğini düşünerek çalışmaya devam edeceğiz.”

eba-2017-arcelik-fatih-ozkadi-gidahattiArçelik’te ödül gururu

Dubrovnik'deki törende Arçelik A.Ş. adına ödülü alan Sürdürülebilirlik ve Resmi İlişkiler Direktörü Fatih Özkadı ise “Avrupa İş Ödülleri, Avrupa'nın en dinamik şirketlerini bir araya getiren oldukça önemli bir platform. Çevre ve sürdürülebilirlik alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız neticesinde elde ettiğimiz ödül bizi gururlandırdı. Çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim alanlarında üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyor, daha iyi bir gelecek için diyaloğun önemine inanarak hareket ediyoruz” dedi.

Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards - EBA)

Avrupa İş Ödülleri (European Business Awards - EBA), uzun soluklu bir yarışma. Temmuz 2016’da başlayan EBA ödül sürecinde, ilk olarak Türkiye’yi temsil etmek üzere bir üst kategoride yarışacak 10 Ulusal Şampiyon (National Champion) seçildi.

Sürecin ikinci adımında Ulusal Şampiyon seçilen şirketler, söz konusu kategorideki uygulamalarını bir sunumla anlattılar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.