Gıda Hattı

Atletizm sporuna Aroma desteği!

18 Haziran 2016, 17:37
Paylaş
Atletizm sporuna Aroma desteği!

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Aroma tarafından ortaklaşa düzenlenen 9. Aroma Akseki Dağ Koşusu, 18 Haziran'da Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlendi. 250 atletin mücadele ettiği 9. Aroma Akseki Dağ Koşusu’nda, Milli Takım kadrosu belirlendi.

Aroma tarafından desteklenen ve geleneksel hale getirilen koşunun bu yıl 9’uncusu yapılırken, genç bayanlar 4 bin 200 metre, genç erkekler ve büyük bayanlar 8 bin 400 metre ile büyük erkekler 12 bin 600 metre koşuları gerçekleştirildi.

Aroma, Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi

Yarışma sayesinde, ekonomik durumu bölgesel ve ailesel olarak yeterli olmayan sporculara Milli Takım ve yurtdışı yarışlarla ilgili kapı açılmış oldu. Ayrıca dereceye giren her sporcuya Aroma tarafından Cumhuriyet Altını hediye edildi.

aroma-akseki-bayanlar-gidahatti

Türkiye'yi Avrupa ve dünyada başarıyla temsil etmiş birçok atletin Akseki'de düzenlenen yarışmaya katıldığını belirten Avrupa Atletizm Birliği Dağ Koşuları Komisyonu Üyesi Hasan Babaç, doğal parkurun dağ koşusu için uygun olduğu ilçede düzenlenen yarışmaya 250 sporcunun katıldığını söyledi.

Milli takım kadrosu belirlendi

TAF Teknik Kurulu 9. Aroma Akseki Dağ Koşusu’nda, 2 Temmuz'da İtalya'da düzenlenecek Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım kadrosunu da belirlendi. Buna göre Milli Takım kadrosunda yer almaya hak kazanan sporcular şöyle:

Genç Bayanlar:

1- Burcu Subatan (Erzurum)

2- Rahime Tekin (Aydın)

3- Elif Aslan (Karabük)

Genç Erkekler:

1- Ferhat Bozkurt (Erzurum)

2- Mustafa Göksel(Kahramanmaraş)

3- Abdülmüttalip Kervan (Van)

Büyük Bayanlar:

1- Sanem Eser (Gaziantep)

2- Derya Kaya (Aydın)

3- Elif Kozlu (İstanbul)

Büyük Erkekler:

1- Ahmet Aslan (Antalya)

2- Onur Aras (Erzurum)

3- Şehmuz Sarıhan (Ağrı)

Genç Bayanlar kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve başarı sertifikaları TAF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kesen, Aroma adına altın ödüllerini Yönetim Kurulu Üyesi Tayfur Süner takdim etti.

aroma-akseki-genc-bayanlar-gidahatti

Genç Erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve başarı sertifikaları TAF Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Karadeniz, Aroma adına altın ödüllerini Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal takdim etti.

Büyük Bayanlar kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve başarı sertifikaları TAF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çavuşoğlu, Aroma adına altın ödüllerini Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk takdim etti.

Büyük Erkekler kategorisinde dereceye giren sporculara madalyalarını ve başarı sertifikaları Akseki Kaymakamı Murat Beşikçi, Aroma adına altın ödüllerini Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk takdim etti.

aroma-akseki-genc-erkekler-gidahatti

Plaketler verildi

Ödül töreninin ardından Aroma adına hazırlanan plaketleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk; Akseki Kaymakamı Murat Beşikçi’ye, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal’a ve TAF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çavuşoğlu, TAF Dağ Koşuları Koordinatörü Hasan Babaç’a takdim etti.

Türkiye Atletizm Federasyonu adına hazırlanan plaketleri ise TAF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çavuşoğlu; Akseki Kaymakamı Murat Beşikçi’ye, Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal’a ve Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk’a takdim etti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.