Gıda Hattı

Aslan Burcu nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Öztürk yanıtlıyor...

4 Ekim 2021, 08:00
Paylaş

Aslan Burcu, omurga ve kardiyovasküler sistemden sorumludur. Burada omurga cesaretin, kalp ise duyguların ve ruhun sembolüdür.

Aslanlar; güçlü omurgaları, hızlı tepkileri, sıkı vücut yapıları ile tanınırlar. Genellikle ritim konusunda çok iyidirler ve dans pistinde harikalar yaratabilirler.

Fazla düşünmeye eğilimlidirler. Bu durum sağlığa da yansır. Boyun ve omuzlarda problem yaşarlar. Kalbe yakın bölgeler de Aslanlar için sıkıntılıdır ve burası her zaman kontrol altında olmalıdır.

Ancak Aslanlar oldukça dayanıklıdır. Güneş, Aslan'ı korur. Güneş kalp ve omurganın sembolüdür. Güneş ayrıca vücudun toplam gücünü ve canlılığını etkiler.

Aslan burcu sağlığı, boyu ve direnci ile göze çarpar. Aslanlar uzun ömürlüdür, ancak yaşlandıkça kalp krizi ve diğer hastalıklara daha açık hale gelirler.

Aslan’ın biyokimyasal hücre tuzu magnezyum fosfattır. Bu madde kemiklerin oluşumunda rol alır ve normal sinir sistemi işleyişini koordine eder.

Aslan Burcu nasıl beslemeli?

Aslan Burcu nasıl beslenmeli?

Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe, Aslan burçlarına özel beslenme programlarında dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi özetliyor:

Magnezyum fosfat kanın akışkanlığı için çok önemlidir, kanın yoğunluğunu düzenler ve sindirime yardımcı olur.

Aslan için kepekli yiyecekler, çeşitli kuruyemişler, zeytin, incir, narenciye, elma, Arborio pirinci, pancar, yeşil filizler, hindistancevizi ve suyu önemlidir.

Organizmanın düzgün çalışması ve doku oluşumu için Aslan’ın kırmızı et, karaciğer, balık ve peynir gibi yiyecekler yemesi gerekir.

Aslan, üzüm, domates, böğürtlen, kayısı ve pancar gibi demir kaynaklarına ihtiyaç duyar. Erik, armut gibi meyveler ise kalp sorunlarından uzak durmak için faydalıdır.

Lezzetli ve sağlıklı besin önerileri

Mozzarella peyniri, mısır, karpuz, domates, ay çekirdeği, hardal.

Aslan Burcu hangi besinlerden uzak durmalı?

Yağlı yiyecekler ve aşırı glüten.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.