Gıda Hattı

Aşk iksiri olarak bilinen oksitosin hakkında bilinmeyenler...

13 Haziran 2022, 18:29
Paylaş
Aşk iksiri olarak bilinen oksitosin hakkında bilinmeyenler...
Aşk iksiri olarak bilinen oksitosin hakkında bilinmeyenler araştırılıyor. Aşık olmak, kötüye giden ilişkiyi ya da başarısız evliliğini kurtarmayı kim istemez ki! Masallarda duyduğumuz 'aşk iksiri' gerçek oluyor. İşte, Aşk iksirinin ham maddesi: Oksitosin ile ilgili detaylar...

Aşk iksiri olarak bilinen oksitosin hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler. Yapılan bi araştırma 'aşk iksiri'ni ortaya çıkardı. Oxford Üniversitesinde görev yapan bir akademisyen ve doktor, başarısız evlilikleri kurtarmaya yardımcı olabilecek yeni bir ‘aşk iksirinin’ üç ila beş yıl içinde üretilebileceğini açıkladı. Artık masallarda duyduğunuz aşk iksiri gerçekten hayatınızda!

Oxford Üniversitesi'nden evrimsel antropolog Dr. Anna Machin, insan beyninde aşkı hissetmemize sebep olan dört kimyasal madde olduğunu söyledi: Dopamin, serotonin, beta endorfin ve oksitosin. Machin, beyin kimyası hakkında aşkı bulma yeteneklerinizi geliştirmek ve ilişki kötüye gittiğinde aşık kalma olasılığınızı artırmak için belirli kimyasalların bir ilaç olarak kullanılabileceğini açıkladı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.