AramaArama
Gıda Hattı

Aşı olmayan bu restoranın kapısından giremiyor!

27 Temmuz 2021, 10:49
Paylaş
Aşı olmayan bu restoranın kapısından giremiyor!
İzmir Konak'ta bulunan bir restoranın işletmecisi, aşı olmayanları işletmesine almıyor.

İzmir’in Konak ilçesinde bulunan bir restoranın işletmecisi, aşı olmayanları işletmesine almıyor. Restoranın girişine “Aşı olmayan giremez” yazan işletme sahibi, “Amacım aşı çalışmalarına destek vermek. Aşı olmayanları müşteri olarak kabul etmeyeceğiz” dedi.

İzmir’in Konak ilçesindeki Mülkiyeliler Birliği Lokalini işleten Kemal Özçakar, koronavirüse karşı aşı çalışmalarına destek vermek için işletmesinin girişine “Aşı olmayan giremez” yazısını astı.

Müşterilerinin genel anlamda bilinçli olduğunu, fakat gerekirse cep telefonu aracılığıyla aşı durumlarını da kontrol ettiğini ifade eden Özçakar, “1,5 senedir çektiğimiz bu eziyetin aşıyla son bulacağını düşünüyoruz. Aşı olmasaydı ne olacağımız belli değildi. Bizim gibi milyonlarca insan ciddi bir sefalet sorunu yaşayacaktı. Amacım aşılama çalışmalarına destek vermek” dedi.

“Virüs illetinin son bulmasını bekliyoruz”

Aşılamanın yaygın şekilde yapılarak virüs illetinin son bulmasını bekliyoruz diyen Özçakar, “Müşterilerimizin önemli bir kısmı ise uygulamamızı olumlu bir şekilde karşıladı. Müşterilerimizin çoğunluğu bilinçli insanlardan oluşuyor ve HES kodu sorgulama durumuna gerek kalmıyor. Müşterilerimizin hepsi aşılanmış olarak geliyorlar ve onlara sorunsuz hizmet veriyoruz” diye konuştu.

“Tüm işletmelerde uygulanmasını istiyorum”

Arkadaşları ile birlikte restorana gelen Nimet Altınlılar da, uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Altınlılar, “Mekana girerken “Aşı olmayan giremez” yazısını gördük. Tüm dünyada geçerli olan bir uygulama ve ülkemin de tüm işletmelerinde uygulanmasını istiyorum. Hem kendimizi hem de başkalarını korumamız gerekiyor. Sadece bu tür mekanlarda değil, toplumsal olarak bulunan hiçbir ortamda aşı olmadan bulunmamak gerekiyor. İnsanların bilinçli olması ve birbirimize saygılı olmamız lazım. İşletmeci arkadaşları tebrik ediyorum. Aşı olalım lütfen” şeklinde konuştu.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.