AramaArama
Gıda Hattı

Aşı olmadığı için yoğun bakımda kaldı, taburcu olur olmaz eşine aşı yaptırdı!

14 Eylül 2021, 16:57
Paylaş
Aşı olmadığı için yoğun bakımda kaldı, taburcu olur olmaz eşine aşı yaptırdı!

Salgını önemsemediği için aşı olmayan, bu nedenle koronavirüsü ağır geçiren ve 19 gün yoğun bakımda kalan 35 yaşındaki Ersin Eryılmaz, “Aşı olan akrabalarım çabuk atlattı, ben ölümden döndüm. Taburcu olunca ilk işim eşimin aşısını yaptırmak oldu” dedi.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (SEAH) ciddi bir tedavi sürecinin ardından hayata tutunan 35 yaşındaki Ersin Eryılmaz, sağlığına kavuşmasının ardından yoğun bakım bölümündeki hekim ve personeli ziyaret ederek teşekkür etti.

Oğlunun sünnet düğününde koronavirüse yakalandı

Kronik hiçbir rahatsızlığı olmadığını dile getiren Eryılmaz, Temmuz ayında oğlunun sünnet cemiyeti sonrasında rahatsızlanarak yaptırdığı PCR testi sonrası korona virüse yakalandığını fark ettiğini ve evde karantina altında tedavisi sürerken fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını anlattı.

Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım ünitesinde 19 gün kaldığını belirten Eryılmaz, “Taburcu olduktan sonra 20 gün evde istirahat ettikten sonra, tedavi sürecimde emeği geçen doktorlara, hemşirelere ve sağlık personeline teşekkür etmek istedim” dedi.

“Benim halimi gören ve duyanlar aşı olmaya gitmişler”

Salgını ciddiye almadığı için aşı yaptırmadığını dile getiren Eryılmaz, kendisiyle beraber hastalığa yakalanan 65 yaş üzeri dayı ve yengesinin aşılarının tam olması nedeni ile hastalığı hafif atlattıklarını görünce yanlış yaptığını anladığını ifade etti.

Hiçbir kronik hastalığı olmamasına rağmen onlardan daha kötü hale geldiğini vurgulayan Eryılmaz, “Çocuklarımı bir daha göremeyeceğimi, büyümelerine tanık olamayacağımı sandım. Ailemde de arkadaş çevremde de benim halimi görenler ve duyanlar aşı olmaya gitmişler. Taburcu olunca ilk işim eşimin aşısını yaptırmak oldu. Sağlığım 27 Temmuzdan bu yana iyi değil, nefes darlığı ve kalp çarpıntısı şikayetlerim var. İnşallah bu haberler ve yayınlar benim gibi aşısını olmayan insanlara vesile olur, herkes aşısını bir an önce yaptırır” diye konuştu.

"Her hastamız bu kadar şanslı değil"

Bir ay önce yoğun bakımda genel durumu kötü olan bir hastasını sağlığını kavuşmuş bir şekilde görmenin mutluluk verici olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ise, “Maalesef her hastamız bu kadar şanslı değil. Genel olarak yoğun bakımlarda yatmakta olan hastalarımız maalesef ya hiç aşı olmamışlar ya da birinci doz sonrası ikinci ve üçüncü doz aşılarını tamamlamamışlar. Genel olarak aşılarını tam yaptıran vatandaşlarımızın bu hastalığı daha hafif atlattıklarını görüyoruz. Tüm vatandaşlarımıza önyargılarını bir kenara bırakarak bir an önce aşılarını yaptırmalarını ve dozlarının tümünü bakanlığımızın önerdiği şekilde tamamlamalarını öneriyoruz. Unutmasınlar ki, her an bir yakınları için yoğun bakım yeri arayabilirler” şeklinde konuştu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.