Gıda Hattı

Aşı karşıtlarının Ankara mitinginde tanıdık bir yüz!

26 Eylül 2021, 23:59
Paylaş
Aşı karşıtlarının Ankara mitinginde tanıdık bir yüz!

Başkent Ankara’da aşı karşıtlarının maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak gerçekleştirdikleri mitingde, Abdurrahman Dilipak da katılımcılara seslendi.

Aşı karşıtları, bir süre önce İstanbul’da gerçekleştirilen mitingin ardından bu kez Başkent Ankara’da buluştular.

Maske ve sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı

Anıtpark’ta “Geleceğin İçin Pandemiye Dur De” sloganıyla “Büyük Uyanış Başkent” adlı mitinge katılan 800 kişinin alana girişlerinde HES kodu sorgulaması yapan polis ekipleri, güç anlar yaşadı.

Aşı karşıtlarının HES kodu göstermemesi sebebiyle büyüyen olayda polise yumruk atan bir kişi gözaltına alınırken, katılımlar alanda maske ve sosyal mesafe kurallarını da hiçe saydılar.

Basın mensuplarına hakaret edildi

Otobüsün üzerinde aşı karşıtlarına seslenen bir konuşmacı, “Aşılarla bizi mıknatıslaştırdılar. İstedikleri yere çekebilecekler” ifadelerini kullanırken, basın mensuplarına hakaret içeren söylemlerde de bulunuldu.

Bunun üzerine aşı karşıtlarından oluşan bir grup, Kanal D muhabiri Oğuz Şahin ile kameraman Bayram Şahin’e tepki göstererek, “Kanal D dışarı” sloganı attılar. Konuşmacının anonsu ile galeyana gelen grup bütün kameramanları hedef alırken, Kanal D ekibi alandan ayrıldı.

Gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasının ardından aşı karşıtlarından oluşan grup, olaysız bir şekilde miting alanını terk etti.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.