Gıda Hattı

Asgari ücrete zam gelecek mi? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı?

13 Haziran 2022, 10:19
Paylaş
Asgari ücrete zam gelecek mi? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı?
Asgari ücrete Temmuz'da ikinci zam gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından 3600 ek göstergeyle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı ve vatandaşların heyecanı daha da arttı. Asgari ücretin zamlanıp zamlanmayacağı konusuyla ilgili gözler Temmuz ayına çevrildi. Peki, Asgari ücrete zam yapılacak mı? Temmuz'da asgari ücrete zam olacak mı? Detaylar haberimizde...

Artan enflasyon nedeniyle asgari ücrete zam geleceğine yönelik iddialar ilgi uyandırdı. Cumhurbaşkanı ErdoğanKabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada asgari ücret zammı için yılbaşını işaret etti. Peki, Asgari ücrete Temmuz'da zam olacak mı? Asgari ücrete zam gelecek mi?

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrasında yaptığı açıklamalarda 3600 ek gösterge müjdesi verirken asgari ücret için de net ifadeler kullandı. Erdoğan, yılbaşını işaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Asgari ücretin dar gelirli vatandaşımızı ekonomik olarak koruması gündemimizdedir.’ açıklamasını yapmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Mayıs tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından değerlendirmelerde bulunmuştu. Bundan sonraki önceliklerinin insanların refah seviyesini artıracak uygulamalar olacağını belirten Erdoğan, "Asgari ücret artışı, memur ve emekli maaşlarına yapılan yüksek oranlı zamlar, sosyal yardım yelpazesinin genişletilmesi, destek ve sübvansiyon paketleri gibi uygulamalar bu yaklaşımımızın ifadesidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise son açıklamasında ‘Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz’ dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI...

'Yılbaşında, tüm çalışanların durumlarını ekonomide gelinen noktaya uygun şekilde gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Binaların yalıtım çalışmalarında kullanılmak üzere, daire başına 50 bin liraya kadar, 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı getiriyoruz. Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Bir yandan fiyat artışlarını durduracak, diğer yandan her kesiminin gelir kaybını telafi edecek programımızı uygulamayı sürdürüyoruz.'

ENFLASYON MESAJI

'Enflasyon bir sorundur ama Türkiye'nin sorunlarının asıl nedeni tek başına bu başlık değildir. Dünyanın içinden geçtiği şu ekonomik buhranda tercihi finansal ilizyonlardan yana kullanmak kesinlikle doğru değildir. Biz bunu yapmayacağız.'

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.