Gıda Hattı

Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz'da zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak?

23 Mayıs 2022, 10:48
Paylaş
Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz'da zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak?
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücretin yakından takip edildiğini ve parti gündeminde olduğunu söylemişti. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz'da zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak? Detaylar haberimizde..

Temmuz ayında Asgari ücrete zam gelecek mi? sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücretin yakından takip edildiğini ve parti gündeminde olduğunu söylemişti. Peki Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücrete Temmuz'da zam olacak mı? Asgari ücret ne kadar olacak?

Geçtiğimiz aylarda yapılan asgari ücret toplantılarının ardından 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücret miktarı belirlenmişti. Yeni zamla berebar Asgari ücretin ne kadar olacağı temmuz ayında belli olacak.

Temmuz ayında Asgari ücrete zam gelecek mi?

Bakan Ömer Çelik, açıklamasında, ‘Asgari ücretin dar gelirli vatandaşımızı ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zaman gündemindedir.’ dedi.

 

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.