Gıda Hattı

Aroma, 'İnovatif Ürün Yarışması'nda Finale Kaldı

20 Ekim 2007, 11:40
Paylaş

Aroma, 2007 World Juice Konferansı'nda, bu yıl piyasaya sunduğu yeni IceTea (buzlu çay) ürünleriyle büyük başarı elde etti.

Dünyada ilk kez Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş tarafından üretilen, elma suyuyla tatlandırılmış, yüzde 95 meyve içeren Ice Tea ürünleri, 2007 World Juice Konferansı'nda gerçekleştirilen İnovatif (Yenilikçi) Ürün Yarışmasında (World Juice Innovative Product Awards 2007) en başarılı ilk dört ürün arasına girdi.

İhracat potansiyelini her geçen yıl arttıran Aroma, dünyadaki belli başlı meyve suyu üreticilerini ve ticari şirketleri bir araya getiren en önemli organizasyon olan, 50 ülkeden 350 firmanın katıldığı "WorldJuice 2007"ye bu yıl ikinci kez katıldı ve Aroma Ar-Ge ekibinin uzun çalışmaları sonucunda ürettiği Ice Tea, adaylık için başvuran birçok ürün arasından ilk olarak 14 aday ürün arasına girdi ve ardından aday ürünler arasında gerçekleşen elemeler sonucunda belirlenen ilk 4 ürünün içinde yer aldı. Aroma Ice Tea ürününün, daha önce üretilen Ice Tea ürünlerinden farklı olarak yüzde 95 meyve içermesi ve elma suyu ile tatlandırılmış olması bu başarının elde edilmesini sağladı.

Organizasyonda sınırlı sayıda firmaya tanınan ürünlerini standında tanıtma olanağına da sahip olan Aroma, etkinlik süresince dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılara ürün çeşitlerini tattırdı.

Bursa entegre tesislerinde yarı mamul ve mamul üretimi yapan firmanın, 2000 yılında kurulan Karaman Tesisleri'nde elma, üzüm, vişne ve nar yarı mamul olarak işlenmektedir. 2004 yılından beri Aroma Ömer Duruk Doğal Kaynak Suyu markası ile su piyasasında yer alan Aroma, meyve sularını Aroma, Meyöz ve Tropical markalarıyla piyasaya sunmaktadır. 2010 yılı ihracat hedefini 50 milyon dolar olarak belirleyen Aroma, başta AB ülkeleri olmak üzere Bahama Adaları'ndan Arjantin'e, Afganistan'dan Malezya'ya kadar birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.