Gıda Hattı

Aroma Çiftçiyi Kalkındırmak İçin Ücretsiz Fidan Dağıttı

8 Ocak 2007, 16:20
Paylaş

(CİHAN)- Aroma, sosyal sorumluluk bilinciyle tarima katki sağlamak ve çiftçiyi kalkindirmak için çiftçiye verdiği desteği "Çiftçiye Ücretsiz Fidan Dağitim Kampanyasi" ile devam etti.

 

Aroma'dan yapılan açıklamada, daha önce Karaman ve çevresinde 38 bin adet şeftali fidanı dağıtan şirketin, 2007 Mart sonuna kadar dağıtımı sürecek 100 bin adet fidan için hazırlıklarını tamamladığı ifade edildi.

Çiftçiden gelen talep doğrultusunda 100 bin adet fidanın, 86 bin adeti elma, 10 bin adeti şeftali, 4 bin adeti vişne olarak belirlendiği vurgulanan açıklamada, Karaman ve çevresinde yaklaşık 1 milyon 250 bin adet dikili elma ağacının bulunduğu, yapılacak dağıtımla bölgedeki elma plantasyonunun 1 yıl içinde yüzde 7 büyümesinin hedeflendiği ifade edildi.

Bu uygulama kapsamında, ilk olarak Bilecik'in Pazaryeri İlçesinde Ziraat Odası tarafından belirlenen ilçe ve yakın köylerdeki çiftçiye 4 bin adet vişne fidanının ücretsiz olarak dağıtıldığına dikkat çekildi. Aroma'nın, önümüzdeki yıllarda çiftçiye ücretsiz fidan dağıtım kampanyasına devam edeceği vurgulandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.