AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Arla Foods’a ilaç gibi gelen anlaşma!

Arla Foods’a ilaç gibi gelen anlaşma!
10 Şubat 2016, 18:10

Danimarka merkezli dünyanın en büyük süt ve süt ürünleri üreticisi Arla Foods, İngiltere merkezli süpermarket zinciri ASDA ile üç yıllık bir anlaşmaya imza attığını bildirdi. Anlaşma kapsamında ASDA, süt ve süt ürünleri tedariğini Arla Foods’tan sağlayacak.

asda-gidahattiBu anlaşmayla Arla Foods, ASDA aracılığıyla İngiltere’ye en az 1,5 milyar litre süt temin edecek.

Arla Foods, bu anlaşmanın 2019 yılına kadar geçerli olacağını ve Arla çiftçilerinin, bu anlaşmayla sütlerini gönderebilecekleri sürdürülebilir bir pazara sahip olacaklarını açıkladı.

Arla Foods İngiltere, Başkan Yardımcısı Peter Giørtz-Carlsen, bunun harika bir haber olduğunu ve ASDA’ya çiftçilerine verdiği bu destekten ötürü müteşekkir olduklarını söyledi. Perakende müşterileriyle işbirliği yaparak ve işletmelerine değer katarak sektörlerini geliştirmeleri gerektiğine dikkat çeken Giørtz-Carlsen, ASDA ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ve ortak daha fazla iş yapmak için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Anlaşma, Arla’da nasıl bir etki yarattı?

ASDA Dairylink Genel Başkanı ve Arla çiftçisi Martin Evans, şu anda çiftlik hayatının çok zor olduğunu ve bu haberin, tam da çiftçilerin ihtiyaç duydukları şey olduğunun altını çizdi.

Arla, bu anlaşmanın yanı sıra ASDA’nın hayvan sağlığını iyileştirmek, karbon ayak izini azaltmak ve çiftliklerin verimliliğini artırmak için doğrudan Arla çiftçileriyle çalıştığı ASDA DairyLink gruplarını genişleterek Arla’ya verdiği desteği artırdığını belirtti.

Bu güzel haber Arla, Avrupa genelinde 500 işte çalışan personellerini işten çıkarmaya başladığını duyurduktan sonra geldi.

Arla’da anlaşmayla birlikte meydana gelen en önemli değişiklik, Arla Foods İngiltere, Başkan Yardımcısı Peter Giørtz-Carlsen’in Avrupa Bölge Müdürü olması. Peter Giørtz-Carlsen’in yerine, 1 Mart 2016 tarihinden itibaren şu anda Danimarka pazarlarını yöneten Tomas Pietrangeli gelecek.

Arla Foods'a Dair...arla-gidahatti

Danimarka, Arhus merkezli uluslararası kooperatif Arla Foods, İskandinavya ülkelerindeki en büyük süt ve süt ürünleri üreticisi. Arla Foods, İsviçre merkezli süt kooperatifi Arla ile Danimarka merkezli süt şirketi MD Foods’un 2000 yılı 17 Nisan’da birleşmesiyle kuruldu. Süt kooperatifleri arasında Arla, en büyük üçüncü süt kooperatifi. Arla Foods’un en önemli üç markası: Arla, Lurpak ve Castello cheeses.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.