Gıda Hattı

Arkas, yağ sektörüne de girdi; Kristal'e ortak oldu

7 Haziran 2007, 16:18
Paylaş

Taşımacılık ve nakliye sektöründe faaliyet gösteren Arkas Holding, Kristal Yağlarının yüzde 49 hissesini satın alarak yağ sektörüne girdi.

İzmir Ticaret Borsasında ortaklıkla ilgili basın toplantısı düzenleyen Kristal Yağları Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Baran, 75 yıllık bir kuruluş olan Kristal'in Türkiye'de ilk ambalajlı ve markalı zeytinyağı üreticisi olduğunu söyledi. Prensip ve kalitelerinden ödün vermediklerini belirten Baran, Arkas Holding'in bazı hissedarların hissesini alarak kendilerine ortak olduğunu, bu ortaklıktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti. Baran, "Bu ortaklık bize büyük güç verecektir" dedi.

Hangi markayla yola çıkacaklarının kendileri için önemli olduğuna dikkat çeken Arkas Holding İcra Kurulu Üyesi Önder Türkkanı, Kristal Yağları ile holdinglerinin ortak değerler taşıdığını, iki kurumun da Türkiye'de ilkleri gerçekleştirdiğini anlattı. Arkas'ın Türkiye'ye ilk konteyner getiren firma olduğunu dile getiren Türkkanı, iki firmanın da kendi alanlarında vergi rekortmeni olduğunu anımsattı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.