AramaArama
Gıda Hattı

Arka sokaklar Rıza baba öldü mü? Rıza baba kimdir?

30 Temmuz 2021, 15:58
Paylaş
Arka sokaklar Rıza baba öldü mü? Rıza baba kimdir?
Arka sokaklar Rıza baba öldü mü? Rıza baba kimdir? Arka Sokaklar dizisinin Rıza Baba karakterinin ölerek diziden ayrılacağı sosyal medyada iddia edilen konulardan biri oldu.

Arka sokaklar Rıza baba öldü mü? Rıza baba kimdir? Arka Sokaklar dizisinin Rıza Baba karakterinin ölerek diziden ayrılacağı sosyal medyada iddia edilen konulardan biri oldu.

Kanal D ekranlarının 10 yılı aşkın süredir zirvede yer alan fenomen dizisi Arka Sokaklar Cuma akşamları izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. 10 sezonu aşkın süredir ekranda olan projede birçok oyuncu isim katıldı ve bir bölümü diziden ayrıldı.

Sosyal medyada yer alan iddialarda Rıza Baba karakterinin de diziye veda edeceği iddia edildi.

Arka Sokaklar Rıza baba karakteri öldü mü, Zafer Ergin diziden ayrılacak mı?

Sosyal medyada yer alan iddialar gerçek dışı olarak biliniyor. Rıza Baba karakterinin diziden ayrılacağına yönelik ne yapım şirketinden ne de başarılı oyuncu Zafer Ergin’den bir açıklama gelmedi. Bu nedenle iddiaların gerçeği yansıtmadığı düşünülüyor.

Zafer Ergin (Rıza baba) kimdir? 

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. Ankara Deneme Sahnesi'nden yetişmiş, çeşitli film ve dizilerde rol almıştır.

1970'li ve 1980'li yıllarda TRT televizyonunda yayımlanan pek çok yabancı dizi ve sinema filmindeki ünlü aktörlerin Türkçe seslendirmesini gerçekleştirmiştir.

2003-2005 yılları arasında yayımlanan Kurtlar Vadisi dizisindeki Mehmet Karahanlı rolüyle zirveye çıkmıştır. 2006 yılında Kanal D'de yayına başlayan ve hâlâ yayımlanmaya devam eden Arka Sokaklar adlı dizide önce başkomiser, 3. sezondan 9. sezona kadar emniyet amiri, 9. sezondan itibaren ise emniyet müdürü Rıza Soylu rolünü canlandırmaktadır.

Ergin, 10 Mayıs 2014'te Kim Milyoner Olmak İster? isimli yarışma programının sunucusu olan Kenan Işık'ın rahatsızlığı nedeniyle konuk sunucu olarak bir bölümlüğüne yarışmayı sunmuştur.

9 Ekim 2020'de yaptığı açıklamada 14 yıldır oynadığı Arka Sokaklar dizisi hakkında "İnşallah 15 yıl daha devam ederiz. Yaptığınız işten memnun kalırsanız, seyirciyle iletişim hâlinde olabilirseniz, doğru yolda olduğunuzu tahmin edersiniz." dedi

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.