AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Arda Duman bulundu mu?

Arda Duman bulundu mu?
29 Mart 2019, 00:53

22 yaşındaki Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman, bir süredir kayıptı. Peki Arda Duman bulundu mu?

İstanbul'da 6 gün önce hakkında kayıp ihbarı yapılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman için Belgrad Ormanı'nda arama çalışmaları sürüyordu. Yürütülen arama çalışmalarının sonunda üniversite öğrencisi Duman'ın cesedi bulundu.

Emniyet ekiplerinin ilk incelemesinde Duman'ın elbiselerinin üzerinde olduğu ve herhangi bir darp veya cebir delici kesici alet izine rastlanılmadığı bilgisine ulaşıldı.

Arda Duman Belgrad Ormanı’nda aranıyordu

6 gündür kayıp olan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman için Belgrad Ormanı'nda arama çalışmaları başlatılmıştı. Çalışmalara arama kurtarma köpekleri de katılmıştı.

22 Mart'ta üniversite kampüsünden çıktıktan sonra otobüse binen Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman'dan 6 gündür haber alınamıyordu. Arda Duman için telefonunun sinyal verdiği son nokta olan Belgrad Ormanı'nda arama çalışması başlatılmıştı. Ailenin ihbarı üzerine polis, AFAD ve AKUT ekipleri Belgrad Ormanı'na gelerek arama çalışmalarına başladı. Çalışmalara polis arama kurtarma köpeklerini de katıldığı görüldü.

AKUT yetkili Mahmut Çelik: "Telefonun son sinyal verdiği bölgeden aramalar yapıyorlar. Üstte bir su deposu var. Oradan aşağıya doğru 3-4 kilometrelik bir bölgede arama yapılıyor. Gece bizim köpeklerimiz de polis köpeklerimiz de aynı yerde sinyal verdi. Çok zorlu bir arazi değil ama doğayı bilmiyorsanız kaybolmanız mümkün. Göle yakın yerleri arıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Çelik, ormanın giriş çıkışında bulunan güvenlik kameralarının da geriye dönük olarak incelendiğini söyledi.

Vali yardımcısı da arama çalışmalarına katılmıştı

22 yaşındaki üniversite öğrencisi Arda Duman için Belgrad Ormanı'nda yapılan arama çalışmalarına Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar da katılmıştı.

Vali Yardımcısı Dr. Yaşar Aksanyar, arama çalışmalarını yerinde incelemek için Belgrad Ormanı Neşetsuyu mevkiine geçmişti. Arama çalışmalarına katılan ekip liderlerinden bilgiler alan Aksanyar bir süre sonra AKUT’un arazi aracıyla birlikte arama yapılan bölgeye gitmişti.

Arda Duman’ın cesedi inceleniyor

Kayıp üniversite öğrencisi Arda Duman'ın cesedi Belgrad Ormanı'nda AKUT ekipleri tarafından araba yoluna yaklaşık 1 kilometre mesafede bulundu. Olay yerine gelen savcı Burak Çerkez’in olay yerindeki incelemeleri devam ediyor.

İstanbul'da 6 gün önce hakkında kayıp ihbarı yapılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman için Belgrad Ormanı'nda yapılan arama çalışmaları bu akşam sonuç verdi. AKUT ve AFAD tarafından yürütülen arama çalışmalarının sonunda üniversite öğrencisi Duman'ın cesedi Belgrad Ormanı’nda bulundu. Emniyet ekiplerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede Duman'ın elbiselerinin üzerinde olduğu ve herhangi bir darp veya cebir delici kesici alet izine rastlanılmadığı öğrenildi.

Araba yoluna 1 kilometre mesafede

Sabah saatlerinde Belgrad Ormanı’nda başlatılan arama çalışmaları kapsamında kayıp olan üniversite öğrencisi Arda Duman’ın cesedi AKUT ekipleri tarafından bulundu. Belgrad Ormanı içerisinde araba yoluna yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan Duman’ın cesedinin bulunduğu alan şeritler çekilerek kapatıldı. Savcı Burak Çerkez’in olay yerindeki incelemeleri devam ediyor.

İncelemelerin tamamlanmasının ardından 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Arda Duman’ın ölüm nedeninin Adlı Tıp Kurumu’nda yapılacak olan otopsiden sonra anlaşılacağı belirtildi.

Üniversiteli Arda'nın cesedi hastane morguna kaldırıldı

Kayıp üniversite öğrencisi Arda Duman'ın cesedi Belgrad Ormanı'nda bulunduğu noktada yapılan incelemelerin ardından Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İstanbul'da 6 gün önce hakkında kayıp ihbarı yapılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Arda Duman için Belgrad Ormanı'nda yapılan arama çalışmaları bu akşam sonuç verdi. AKUT ve AFAD tarafından yürütülen arama çalışmalarının sonunda üniversite öğrencisi Duman'ın cesedi Belgrad Ormanı’nda bulundu. Savcı Burak Çerkez’in ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından Duman'ın cesedi ambulansa taşındı. Üniversiteli gencin cesedinin Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldığı öğrenildi.

İHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.