Gıda Hattı

Araç alacaklar dikkat! Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları yükselecek mi?

20 Mayıs 2022, 18:04
Paylaş
Araç alacaklar dikkat! Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları yükselecek mi?
Araç alacaklar dikkat! Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları yükselecek mi? Otomobil piyasasındaki durgunluk yerini hareketliliğe bıraktı. Küresel çapta çip krizi, otomobil firmalarının üretimi durdurması ve döviz kurundaki hareketlilik otomobil sektöründe satışları etkiledi.

Araç alacaklar dikkat! Sıfır ve 2. el otomobil fiyatları yükselecek mi? Bu gelişmeler çerçevesinde otomobil fiyatlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar ikinci el otomobile yöneldi. Öte yandan sektör temsilcilerinden ikinci el araç alacaklar için fiyat artışlarının yıl sonuna kadar devam edeceği uyarısı geldi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Yıla durağan başlyan otomotiv sektöründe rüzgar tersine döndü. Döviz kurlarındaki artış, çip krizi ve Rusya Ukranya arasındaki kriz otomobil sektörünü etkiledi. Sektördeki bu gelişmelerin ardından vatandaş ikinci el otomobile yöneldi ve satışlar artmaya başladı. Buna göre, satışlarda mart ayına kıyasla yüzde 29, geçen yılın nisan ayına kıyasla yüzde 34 ve son 3 yılın ortalamasına bakıldığında ise yüzde 39 artış kaydedildi. Fiyatlar ise ortalamada yüzde 4 arttı. Bununla beraber sektör temsilcilerinden talebin artmasıyla birlikte ikinci el otomobil araç fiyatlarında artışlarının yıl sonuna kadar devam edeceği uyarısı geldi.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.