Gıda Hattı

Apple Türkiye'den çekildi mi?

24 Kasım 2021, 14:30
Paylaş
Apple Türkiye'den çekildi mi?
Apple Türkiye'den çekildi mi? Dolardaki yükseliş Apple Türkiye için iyi olmadı. 1 gün önce Apple Store'da satılan iPhone 11 şimdi apar topar satıştan çekildi.

Apple Türkiye'den çekildi mi? Dolardaki yükseliş Apple Türkiye için iyi olmadı. 1 gün önce Apple Store'da satılan iPhone 11 şimdi apar topar satıştan çekildi.

Kurlardaki yükseliş teknoloji firmalarını etkilemeye devam ediyor. Bundan Apple Türkiye de nasibini aldı. Türkiye’de resmi olarak Apple Store‘da 7.999 TL‘den satılan iPhone 11, bugün apar topar satıştan çekildi. 1 gün önce yani dün dolar 12’yi geçmemişken iPhone 11’i Apple Store’dan satın alabiliyordunuz. Ancak bugün hiç bir sürümü ve rengi satılmıyor. Apple’ın iPhone 11’i satıştan çektiği ve kur güncellemesi yapıp tekrar satışa sunacağı açıkça ortada. Telefonu satın almak isteyenler “Şu anda mevcut değil” uyarısı ile karşılaşıyor.

iPhone 11 karaborsa oldu! Fiyatı tavan yaptı!
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay iPhone 13 serisi ise 10.999 TL‘den satışa sunulmuştu. Ancak o zaman dolar kuru 9.4 seviyesindeydi. Apple bunu garanti olsun diye kuru 10’dan bile hesaplamış olsa, şu an gelinen nokta ortada. Dolar’ın 12 bandını aşmasından sonra başta Apple olmak üzere diğer firmalar muhtemelen Ocak ayını beklemeden, Aralık ayında fiyatlarını güncelleyecek.

Fiyatlarda yapılacak olan bu artış maalesef ki 100-200 TL gibi bizi etkilemeyecek rakamlar olmayacak. Üst segment ürünlerde 2.000 TL’ye kadar zamların yapılması söz konusu. Apple’ın zam yapacağı zaten bugün iPhone 11’in satıştan çekilmesi ile belli oldu. Şu sıralar iPhone 11’in Türkiye’de resmi satış fiyatından 2.000 – 3.000 TL daha fazlaya satıldığını belirtelim.

Apple Türkiye’nin iPhone 11’i satıştan çekmeme ihtimalinin de olduğunu belirtelim. Bazı şark kurnazları 7.999 TL’den iPhone 11’i stoklayıp kurlar güncellenince 10.000 TL’ye satmak istiyor da olabilir. Bu konu hakkında Apple Türkiye’den açıklama gelirse sizlere aktaracağız.

iPhone 11’in şu sıralar sözde indirimler ile 9.000 TL civarında satıldığını görüyoruz. Bunun resmi fiyatlar olmadığını 64 GB’lık sürüm 7.999 TL ve 128 GB’lık sürümün ise 8.499 TL olduğunu belirtelim. Ancak bu resmi fiyatların geride kaldığı bir gerçek. Bakalım Apple, iPhone 11’in karaborsaya düşmemesi için bir önlem alacak mı yoksa kur zammı yapıp fiyatları eşitleyecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.