Gıda Hattı

Anzhela atroshchenko kimdir? Anzhela atroshchenko hayatı

14 Ekim 2021, 20:05
Paylaş
Anzhela atroshchenko kimdir? Anzhela atroshchenko hayatı
Anzhela atroshchenko kimdir? Ünlü sporcu ve atlet Anzhela atroshchenko hayatı ve eserleri hakkında tüm merak edilenler. Anzhela atroshchenko biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizler için hazırladık.

Anzhela atroshchenko kimdir? Ünlü sporcu Anzhela atroshchenko hakkında tüm merak edilenler ve başarıları...

Anzhela atroshchenko biyografi

adı; Anzhela atroshchenko-Kinet

doğum; 14 1970 Kasım

mesleği; Türk sporcusu Beyaz asıllı. Pentatlon ve heptatlon kategorisinde yarıştı.

Anzhela atroshchenko hayatı

Atroshchenko, atletizm kariyerine 14 yaşında pentatlon ile başladı. O temsil Birleştirilmiş Ekibi de 1992 Yaz Olimpiyatları'nda yer Barselona , İspanya ve bitmiş.

1999 yılında Atroshchenko , Enka SK'nın İstanbul kulübü ile sözleşme imzaladı ve Türk vatandaşı oldu. Daha sonra şu anki kulübü Fenerbahçe Atletizm'e transfer oldu. O zamandan beri Atroshchenko, Türkiye'yi çeşitli yarışmalarda temsil etti.

2001 yılında Atroshchenko, Avrupa Atletizm Şampiyonasında 4. oldu.

Atroshchenko yarıştı 2004 Yaz Olimpiyatları'nda yer Atina , Yunanistan bayanlar heptatlon kategorisinde, ancak sakatlığı nedeniyle dört olaylardan sonra çekildi.

2005 yılında Atroshchenko , Almería , İspanya , Avrupa'da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları'na katıldı ve burada heptatlonda 5.870 puanla bronz madalya kazandı.

Atroshchenko evinin arasında düzenli olarak sırabağımsızdır Türkiye ve Rusya o trenler. Belarusça , Rusça ve Türkçe bilmektedir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.