Gıda Hattı

Antalya Kumluca’da hortum geri döndü! Yaralılar var

26 Ocak 2019, 12:04
Paylaş
Antalya Kumluca’da hortum geri döndü! Yaralılar var

Antalya Kumluca ilçesine bağlı Salur Mahallesi’nde çıkan hortum, sera işçisi 3’ü çocuk, 5 kişinin yaralanmasına neden oldu. İlerleyen saatlerde bir hortum da Antalya kıyısısının 1 kilometre açığında çıktı...

Antalya Kumluca'da hortum geri döndü!

Sabah saat 08.00 sıralarında Finike Hasyurt Mahallesi Kolaklar mevkiinde başlayan ve Salur Mahallesi’nde etkisini arttıran hortum, çok sayıda sera ve portakal bahçesine zarar verdi. Hortumun etkili olduğu alana çok sayıda ambulans, jandarma, itfaiye ve ASAT ekipleri gönderildi.

Çıkan hortumda sera işçisi 3’ü çocuk, 5 kişi yaralandı. Hortum nedeniyle yaralananlar, Antalya Kumluca Devlet Hastanesi ve özel hastanede tedavi altına alındı. Hortumda enerji nakil hatları da zarar gördü.

Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven ise, hortumun geçtiği alanda incelemeler yaptı. Kumluca Ziraaat Odası Başkanı Hidayet Kökcei "İlçemizde önceki gün hortum meydana geldi. Onun şokunu atlatamadan bugünde Salur Mahallemizde hortum meydana geldi. İçinde bulunduğumuz sera çok sağlam bir sera, bunu bile yıktı. Yaklaşık 100 dönüm sera yıkıldı. Çok şükür can kaybımız yok" dedi.

Saat 10.20 gibi Mavikent ve Beykonak Mahallelerini etkileyen bir hortum daha meydana geldi. Hortumda yaralı ve can kaybı bulunmazken yine çok sayıda sera zarar gördü.

Bir hortum da Antalya açıklarında denizde ortaya çıktı!

Kumluca hortumundan sonra Antalya sahilinin kıyının yaklaşık 1 kilometre açığında çıkan hortum da cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Balıkçı Barınağı açıklarında sabah saatlerinde dev bir hortum oluştu. Kıyıdan yaklaşık 1 kilometre açıkta oluştuğu görülen hortum kısa sürede büyüyüp, ilerlemeye devam etti. Deniz yüzeyinde suları savurarak yoluna devam eden hortumu barınaktaki balıkçılar cep telefonlarıyla görüntüledi.

Denizden gökyüzüne kadar uzanan devasa hortum görüntülerde anbean yer aldı. Hızla ilerleyen hortumun daha sonra gözden kaybolduğu görüntülere yansıdı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.