AramaArama
Gıda Hattı

'Antalya Doğal 2016' için geri sayım başladı

9 Nisan 2016, 15:33
Paylaş
'Antalya Doğal 2016' için geri sayım başladı

Başbakanlık Sağlık Koordinatörlüğü’nün öncülüğünde geçen yıl 20-23 Mayıs tarihleri arasında Sapanca’da gerçekleştirilen uluslararası katılımlı ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Yaşam Boyu Sağlık Zirvesi’2015 ’in ardından Antalya Doğal 2016 fuar ve kongresi 14 Nisan tarihinde kapılarını Antalya’da açacak. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen 'EXPO 2016 Antalya'nın hemen öncesinde gerçekleştirilecek olan ve 81 sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen fuar 17 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

Türkiye'nin ticari hayatına önemli iş birliği fırsatları katacağı ve güvenilir marka bilinirliği sağlaması beklenen fuar, sağlıklı nesil ve sağlıklı gelecek için markalarına güvenen firmaları Antalya'da toplayacak

Dogal-Beslenme-Ve-Saglikli-Yasam-Gunleri-gidahatti14-17 Nisan tarihleri arasında Antalya’da Ülkemizin en büyük fuar alanlarından ‘Antalya Expo Center’de ‘Türkiye Doğal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Günleri’ 2016 etkinlikleri gerçekleştirilecek. Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ‘EXPO 2016 ANTALYA’ nın hemen öncesinde gerçekleştirilecek olan uluslararası DOĞAL'2016 etkinliklerinin tüm dünyada tanıtımına katkı sağlamakla birlikte, sosyal, ekonomik ve ticari hayatına da önemli iş birliği fırsatları katacağı bekleniyor.

İyi tarım uygulamaları, gıda güvenliği, beslenme ve diyetetik, sağlıklı yaşam ve spor konuşulacak

Dogal-2016-logo-gidahattiDOĞAL’2016 etkinlikleri Cumhurbaşkanlığı himayesinde başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere dokuz Bakanlık ve çok sayıda sivil toplum örgütlerinin işbirliği ile dört gün süreyle gerçekleştirilecek. Etkinliklerde iyi tarım uygulamaları ve organik üretim, gıda güvenliği ve güvenirliği, beslenme ve diyetetik, sağlıklı yaşam ve spor konuları uygulamalı olarak ele alınacak. DOĞAL’2016 etkinliklerine yurtiçi katılımcılar ile birlikte, ABD, Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya, Uzak Doğu, Afrika ve daha pek çok bölge ve ülkeden standlı katılım bekleniyor.

“Dünyanın 4 bir tarafından farklı doğal ürünler sergilenecek”

Yüksek İhtisas Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam temasının işleneceğini söyledi. Doğal ve sağlıklı yaşam konusunda çok sayıda firmanın burada yer alacağını da belirten Prof. Karaman, “Ürünler halka sunulacak. Amacımız sağlıklı yaşama konusunda farkındalık oluşturmak. 81 STK temsilciliği ve 8 ilgili bakanlık desteği ile bu proje gerçekleştirilecek. Fuar olurken aynı zamanda kongre ve bilgilendirici seminer olarak düzenlemesi de daha faydalı olacak. 5 bin metrekare alanın sektör üyeleri tarafından dolduruldu. Burada sağlık, spor ve gıda gibi birbirinden farklı alanlar bir arada olacak. Bu yıl bir aksiyon yılı olacak.

“Türkiye’de gıda sağlık ve tarım konusunda ciddi bir bilgi kirliliği var”

dogal2016-gidahattiÇok ciddi bir katılım bekleniyor” dedi.  3 gün boyunca 9 büyük etkinliğin olacağı bilgisini veren ve dünyanın 4 bir tarafından farklı doğal ürünlerin sergileneceğini de belirten Prof. Karaman, “Türkiye’de gıda sağlık ve tarım konusunda ciddi bir bilgi kirliliği var. Bizde bu tür etkinliklerle konunun uzmanlarını bir araya getirerek bilgi kirliliklerini gidermeye çalışıyoruz. 101 çeşit bakliyat yemek sergisi, Akdeniz mutfak sergisi organik ürünlerin sergisi olacak. 3 gün boyunca 9 büyük etkinliğimiz olacak. Dünyanın 4 bir yanından tatmadığımız doğal ürünleri de burada tatma fırsatı bulacağız. Statların tamamı doldu ve bu bizi mutlu etti. Bu fuarda kar amacı güdülmedi, bol miktarda ikramlarımız olacak ve tamamen ücretsizdir” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.