Gıda Hattı

Antalya'da Ekolojik Ürünler Pazarı Açıldı

19 Mart 2008, 17:59
Paylaş

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, dün, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'nce ortaklaşa oluşturulan Ekolojik Ürünler Pazarı'nın açılışını yaptı.

Şahin, Antalya'nın, turizmin yanı sıra tarımda da öncü kent olduğunu belirterek, "Antalya, hazırlanan projelerin hayata geçirilmesiyle bölgenin ve Avrupa'nın en önemli tarım kenti olacaktır" dedi.

Cam Piramit Kongre ve Fuar Alanı içinde oluşturulan Ekolojik Ürünler Pazarı'nın açılışında konuşan Şahin, pazarda, haftada bir organik tarım ürünlürinin satılacağını söyledi. Şahin, Antalya'nın turizmin yanısıra tarımda da adından söz ettirdiğini ifade etti.

Organik tüketim artacak

Törene katılan Antalya Valisi Alaaddin Yüksel de, organik ürünlerin Avrupa'da yüzde 20 pazar payına sahip olduğunu belirterek, Antalya'da açılan pazarın tüketicilerin organik ürün tüketimi artıracağını söyledi. Antalya'nın, tarımla milli gelire katkı sağlayan Türkiye'deki 8'inci kent olduğuna değinen Yüksel, kırsal kesimde nüfusu en çok olan 3 şehir arasında yer alan Antalya'da, kırsal kesimde yaşayan vatandaşların tarımla buluşturulması gerektiğini söyledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.