Gıda Hattı

Ankara'da okullar tatil mi edildi?13 Haziran 2022 Ankara okullar tatil mi?

13 Haziran 2022, 10:26
Paylaş
Ankara'da okullar tatil mi edildi?13 Haziran 2022 Ankara okullar tatil mi?
Yaşanan olumsuz hava koşulları "Ankara'da yarın okullar tatil mi?" Sorusunu akıllara getirdi. Ankara Valisi Vasip Şahin, yoğun yağış nedeniyle pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildiğini duyurdu. Detaylar haberimizde...

Ankara'da yaşanan yoğun sağanak yağışları kenti olumsuz etkiledi. Yarın okula gidecek binlerce ilkokul ve orta okul öğrencisi yarın Ankara'da okullar tatil mi? Sorusuna yanıt arıyorlar. Konuya ilişkin Ankara Valisi Vasip Şahin'den son dakika gelen açıklama ile birlikte Ankara'da okullar tatil mi? Sorusu yanıt buldu. İşte detaylar...

13 Haziran 2022 Ankara okullar tatil mi?

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, ''Son meteorolojik değerlendirmelere göre yarın gün boyu yoğun yağış beklendiğinden öğrencilerimizin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için İlimiz genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir.'' ifadeleri yer aldı.

ANKARA'DA HAVA DURUMU

Ankara'da akşam saatlerinde şiddetini artıran yağmur, sağanağa dönüştü. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşarken, yollar su altında kaldı.

Başkentte günlerdir süren sağanak bugün de etkisini gösterdi. Akşam saatlerinde etkisini gösteren yağmur şiddetini artırarak devam etti. Sel felaketinin yaşandığı Altındağ Tatlar Köyü'nde ise bir felaket yaşanmaması için bölgedeki vatandaşlar tahliye edildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.