AramaArama
Gıda Hattı

Ankara’da İtalyan rüzgarı esti!

12 Mayıs 2016, 16:59
Paylaş
Ankara’da İtalyan rüzgarı esti!

Akdeniz mutfağının en gözde lezzetleri ve efsane İtalyan şarkıları Ankaralılarla buluştu. İtalyan Büyükelçiliği ve Barilla'nın katkıları ile Ankara HiltonSA ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Festa Italiana”, Ankaralılara unutulmaz bir gece yaşattı. Briganti di Terra D'Otranto’nun geleneksel İtalyan müziği eşliğinde gerçekleştirilen gecede Barilla’nın Executive Chef’lerinden Fabio Foltran ve Ankara HiltonSA Executive Chef’i Yener Özden, İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini görücüye çıkardı.

İtalyan Büyükelçiliği, Ankara HiltonSA ve Barilla, unutulmaz bir geceye daha imza attı. Şehrin en gözde mekânları arasında yer alan Kavaklıdere Ballroom’da düzenlenen etkinlik, bir festival havasında gerçekleşti. Dünyaca ünlü Akdeniz lezzetlerinin, efsane İtalyan şarkılarıyla buluştuğu “Festa Italiana”, Ankaralıların hem kulağına, hem gözüne hem de midesine hitap etti.

festa-italiana-ankara-gidahatti

İtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcisi Barilla’nın katkılarıyla, yüzlerce davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen gecede; Barilla’nın Executive Chef’lerinden Fabio Foltran ve Ankara HiltonSA Executive Chef’i Yener Özden’in özel olarak hazırladığı üç farklı mönü lezzet severlerin damaklarını şenlendirdi.

festa-italiana-fabio-foltran-barilla-executive-chef-gidahatti

Milano’dan Roma’ya; Floransa’dan Napoli’ye kadar klasik ve bölgesel İtalyan lezzetleri, Barilla'nın enfes makarna ve sosları eşliğinde hazırlanan özel tariflerle ikram edilirken, İtalyan müzik grubu Briganti di Terra D'Otranto’nun geleneksel müzikleri geceye renk kattı.

festa-italiana-ankara-barilla-gidahatti

1877 yılında makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde küçük bir ekmek fırını ve makarna dükkânı olarak doğan Barilla, bugün dünyanın en önde gelen İtalyan gıda şirketlerinden biri. Barilla, halen makarna sektöründeki dünya liderliğinin yanında, makarna soslarında Kıta Avrupası’nda, unlu mamuller (ekmek, kraker, bisküvi, çikolata kaplamalı gofretler, kekler) alanında İtalya’da, gevrek ekmek alanında ise İskandinav ülkelerinde lider konumda.

Ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç edilen şirket, her yıl; Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Academia Barilla, Wasa, Harrys (Fransa ve Rusya), Misko (Yunanistan), Filiz (Türkiye), Yemina ve Vesta (Meksika) markaları altında dünyanın dört bir yanındaki sofralara yaklaşık 1,7 milyon ton gıda ürünü sunuyor. Dünyanın en saygın gıda şirketlerinden biri olarak, geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine saygılı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden ve öncü üretim sistemleri geliştirmesiyle İtalyan know-how’unun dünya çapında tanınan bir sembolü olarak tanınıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.