AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Ankara ve Bursa’da başkanlar güven tazeledi!

Ankara ve Bursa’da başkanlar güven tazeledi!
11 Nisan 2018, 13:34

Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Nurettin Özdebir, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da İbrahim Burkay yeniden seçildi.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclisi, “Seçim” gündemiyle en yaşlı üye Niyazi Akdaş başkanlığında toplandı.

Nurettin Özdebir yeniden seçildi

84 Meclis üyesinin 80’inin oy kullandığı, tek listeyle girilen seçimde oyların 77’sini alan Nurettin Özdebir, 4 yıl daha görev yapmak üzere yeniden ASO Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Özdebir başkanlığındaki Yönetim Kurulu; Seyit Ardıç, Mete Çağlayan, Taner Özdemir, Özgür Savaş Özüdoğru, Aytaç Muhittin Dinçer, Musa Ertunç, Birol Duygu, Faik Güngör, Özgür Bayraktar ve  Ercan Ata’dan oluştu.

ASO Meclis Başkanlığı görevine Celal Koloğlu, Başkan Yardımcılıklarına Yavuz Işık ve Akman Karakülah, Katip Üyeliğe Mehmet Osmanbeyoğlu seçilirken, seçimlerde Disiplin Kurulu ile TOBB Genel Kurulu delegeleri ve Hesapları İnceleme Komisyonu üyeleri de belirlendi.

“Alınan her oy, bir borç senedi”

Meclis üyelerine hitaben bir teşekkür konuşması yapan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, yaklaşık 8 ay gibi uzun bir seçim dönemi yaşandığını belirterek, komite üyelerinin aldığı her bir oyun borç senedi olduğunu söyledi. Özdebir, “Hepimizin, aldığımız oyların mesuliyeti altında çalışacağına, ciddi bir şekilde komitelerin çalıştırılacağına inanıyorum. Her şeyin başı komiteler. Komitelerinizi iyi çalıştırmanızı rica ediyorum. O komitelerde sadece sorunlar değil, gelecekle ilgili planlar, projeler gelmesini ümit ediyorum.” dedi.

Kimsenin kırılıp dökülmediği, pişmanlıkların olmadığı, tatlı bir rekabet ortamında seçimlerin gerçekleştirildiğine dikkati çeken Özdebir, “Kimsenin itiraz edemeyeceği açık ve şeffaf bir seçim yaptık. Huzurla ve üretken bir dönem geçireceğimize inanıyorum.” diye konuştu.​

Bursa iş dünyası yeniden “Burkay” dedi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (BTSO) 3 Nisan’da komite ve meclis üyelerinin belirlendiği seçimlerle başlayan süreç de, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı seçimleri ile tamamlandı.

İbrahim Burkay, tek liste ile girdiği seçimlerde, meclis üyelerinin tamamına yakınının oyunu alarak yeniden BTSO Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, yönetim kuruluna seçilen isimler de; İsmail Kuş, Cüneyt Şener, Hasan Gürses, İbrahim Gülmez, Aytuğ Onur, Irmak Aslan, Osman Nemli, Alparslan Şenocak, Haşim Kılıç ve Muhsin Koçaslan oldu.

Seçimlerde BTSO Meclis Başkanlığına Ali Uğur seçilirken, Meclis Başkan Yardımcıları Murat Bayizit ve Metin Şenyurt, katip üyeler de Gülçin Güleç Uçar ve Hakan Batmaz olarak belirlendi.

“Projelerimiz yeni dönemde de sürecek”

Son 5 yılda hem Bursa hem de Türkiye ekonomisine vizyon katan projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “16 makro proje ile yola çıktığımız 5 yıllık görev sürecimizde 40’ın üzerinde makro projeyi hayata geçirme fırsatı yakaladık. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla ortaya koyduğumuz vizyon ve projeler, önümüzdeki 4 yıllık süreçte de yeni yönetimimiz ve meclisimizle hayata geçmeye devam edecektir.” dedi.

Yeni dönemde de Bursa’nın potansiyelinden aldıkları güçle Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda çalışmayı sürdüreceklerini belirten İbrahim Burkay, “Bursa iş dünyasına, Meclisimizin çok değerli üyelerine bizlere duydukları güven ve inançtan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bu seçim sürecinde aramızdaki birlik ve beraberliğin ne kadar güçlü olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş olduk” ifadelerini kullandı.

BTSO Meclis Başkanı Uğur: “Yeni bir yolculuğa başlıyoruz”

BTSO Meclis Başkanlığına seçilen Ali Uğur da seçim sürecinin demokratik bir ortamda gerçekleştiğini söyledi. BTSO gibi 129 yıllık bir kurumda görev almanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Uğur, “Bu çatı altında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın her şeyden önemli olduğunu biliyorum. Ortak paydası Bursa olan, kentine sahip çıkan ve kenti için değer üretmek isteyen 134 meclis üyesi arkadaşımızla bu çatı altında yeni bir yolculuğa başlıyoruz. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay liderliğinde Bursa’mızı çok daha güçlü yarınlara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.