AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Ambalaj sektöründe şok! ASD Başkanı Sadettin Korkut gözaltında

Ambalaj sektöründe şok! ASD Başkanı Sadettin Korkut gözaltında
28 Temmuz 2016, 11:53

PETKİM Genel Müdürlüğü görevinden Çarşamba günü akşamı istifa eden Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Sadettin Korkut, 15 Temmuz darbe girişimi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı da olan Petrokimya Holding A.Ş. PETKİM Genel Müdürü Sadettin Korkut, 27 Temmuz 2016 Çarşamba günü akşam saatlerinde kurum çalışanlarına bir veda mesajıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ambalaj-sanayicileri-dernegi-sadettin-korkut-gidahatti

PETKİM'de istifalar

PETKİM’de Korkut’un yanı sıra SOCAR Kamu İlişkileri Direktörü Ömer Adsız, Star Rafineri İnsan kaynakları Direktörü Fuat Ulagay, SOCAR İnsan Kaynakları Direktörü Ilgar Mehmetoğlu ve SOCAR Bilgi İşlem Direktörü Çetin Korkut da bugün itibarıyla istifalarını verdi. Ayrıca PETKİM ve ilişkili kurumlarda 200 kişinin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı nedeniyle işten uzaklaştırıldığı bildirildi.

asd-sadettin-korkut-gidahatti

Sadettin Korkut gözaltına alındı

Çarşamba günü akşam saatlerinde görevinden istifa eden PETKİM Genel Müdürü Sadettin Korkut, İzmir’in Karşıyaka ilçesindeki evine Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Eş zamanlı olarak Korkut’un PETKİM’deki makam odası da emniyet görevlileri tarafından arandı.

Gözaltına alınan Korkut'un, evinde ve makam odasında yapılan aramalarda bazı bilgi ve belgelere ulaşıldığı ifade edildi. El konulan bilgi, belge ve dijital materyaller ile birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürülen Sadettin Korkut'un, sorgu işlemlerine başlandığı kaydedildi.

PETKİM Genel Müdürü Anar Mammadov

Bu arada PETKİM’den yapılan açıklamada, Sadettin Korkut'un yerine Anar Mammadov'un atandığı açıklandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.