Gıda Hattı

Ambalaj fuarı, 95 ülkeden sektör temsilcilerini buluşturacak

11 Ekim 2017, 11:47
Paylaş
Ambalaj fuarı, 95 ülkeden sektör temsilcilerini buluşturacak

Bu yıl 23’üncü kez 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj Fuarı, 40 ülkeden 1.150 katılımcı ile 95 ülkeden 58 bin ziyaretçiyi aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Her yıl ambalaj sektörünün önemli firmalarını sektör profesyonelleriyle bir araya getiren Avrasya Ambalaj Fuarı, bu yıl 23'üncü kez kapılarını açıyor.

avrasya-ambalaj-fuari-gidahatti (1)25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul'da gerçekleşecek olan fuarda; ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar tüm ihtiyaçlara yönelik çözümler sergilenecek.

Ambalaj ve gıda teknolojileri sanayini buluşturuyor

Türkiye ekonomisinin en önemli taşlarından biri olan ambalaj ve gıda teknolojileri sanayinin küresel pazarlardaki gücünü artırmak için 23 yıldır düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı, ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar tüm ihtiyaçlara tek bir noktadan cevap veriyor.

700’ü yurt içinden olmak üzere 40 ülkeden 1.150 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşecek olan fuar; yabancı alım heyetleri ile Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Fransa, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Libya, Lübnan, Makedonya, Nijerya, Tunus, Ürdün ve Yunanistan başta olmak üzere 95 ülkeden 58 bin ziyaretçiyi aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

Bu yıl konuk ülke olarak Fas ve Nijerya’yı ağırlayacak olan fuar; Türkiye ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum başta olmak üzere gıda ve gıda dışı tüm sektörlere hizmet veren tüm firmaların yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir köprü oluyor.

avrasya-ambalaj-fuari-gidahatti (2)Avrasya Ambalaj Fuarı ve Food-Tech Eurasia

Avrasya Ambalaj Fuarı, Ambalaj Baskı Teknolojileri Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü Printpack ile fuar kapsamında katılımcılarını hedef kitleleri ile bir araya getiriyor. Diğer bir özel bölüm olan Drinktech Eurasia İçecek ve Sıvı Gıda Teknolojileri Özel Bölümü ile de içecek ve sıvı gıda, dolum, içecek, paketleme, sterilizasyon ve içecek makine ve ekipman üreticisi katılımcılarını, sektörün hedef ziyaretçileri ile buluşturuyor. Ambalaj tasarımcılarının yaratıcılıklarını sergilemeleri için bu yıl özel bir alana da ev sahipliği yapacak olan Avrasya Ambalaj Fuarı, aynı zamanda tasarımcıları 40 ülkeden 1.150 katılımcı ve 95 ülkeden 58.000 profesyonel ile buluşturacak.

Avrasya Ambalaj Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşen Food-Tech Eurasia, Uluslararası Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı kapsamında ise Sweettech, Çikolata, Şekerleme, Bisküvi, Kuruyemiş ve Pastacılık Teknolojileri Makine ve Ekipmanları Özel Bölümü, Dairytech Süt ve Süt Ürünleri Teknolojileri Özel Bölümü, Cold Chain Soğuk Zincir, Depolama Sistemleri, Soğutma, Havalandırma ve Lojistik Özel Bölümünün, katılımcıların ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmesi bekleniyor. 2017 yılında ilk defa ziyaretçileriyle buluşacak olan Food Safety Gıda Güvenliği, Hijyen ve Kalite Kontrol Teknolojileri Özel Bölümü de heyecanla bekleniyor.

avrasya-ambalaj-fuari-gidahatti (1)2016 yılında 37 ülkeden 1.114 katılımcı firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla gerçekleşen Avrasya Ambalaj Fuarı; REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde, sektörel dernekler Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) tarafından da destekleniyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.