Gıda Hattı

Altın Ambalaj Alan TARİŞ İncir İzmir'in Simgesi İle Büyüyor

5 Aralık 2007, 17:39
Paylaş

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Ambalaj Araştırma, Geliştirme ve Deney Merkezi tarafından 1988 yılından beri her yıl düzenlenen Altın Ambalaj Yarışması’nda ‘Smyrna Metal Kutu’ ile Altın Ambalaj Ödülü alan TARİŞ İncir Birliği, İzmir’in simgesi olan tarihi saat kulesini kullandığı ambalajı ile büyüyor.

TARİŞ İncir Birliği ve TARİŞ Pamuk Birliği Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu “Ambalaj, bilindiği üzere bir ürünün giysisi ve kişiliğidir. Tüketici gözü ile bir ürün alacağımız zaman ilk dikkatlerimizi çeken hiç kuşkusuz ürünün ambalajıdır. Hızlı tüketim malları alırken tüketici aynı üründen yüzlerce seçenekle karşı karşıya kalır. Bu noktada Smyrna Metal Kutu İncir, pazarda aynı kategoride yer alan ürünler arasında farklı olmak, geleneksel ürünleri trendlere uygun olarak tüketiciye sunabilmek amacıyla, tüketicilerin beklentileri doğrultusunda kaliteli, hijyenik, güvenilir ve modern olmaktan yola çıkarak geliştirildi.

Smyrna Metal Kutu İncir ambalajında bu kriterlerin yanı sıra metal kuru üzerinde yer alan İzmir'in simgesi olan tarihi saat kulesi yurtiçinde hediyelik olarak kullanılıyor. TARİŞ olarak geleneksel kuru incirimizi farklı bir tarzla tüketicilerin beğenisine sunmayı hedeflemiştik. Bu hedefimizin Altın Ambalaj Ödülü ile taçlandırılmış olması TARİŞ camiasını sevindirdi” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.