Gıda Hattı

Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir? Elif Kınık neden öldü?

22 Haziran 2022, 13:37
Paylaş
Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir? Elif Kınık neden öldü?
Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir? Ünlü müzisyen Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık hayatını kaybetti. Bugün defnedilecek olan Elif Kınık'ın hayatı merak konusu oldu. Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla tanınan Ali Kınık kimdir?

Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir? Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla ve Ülkücü Milliyetçi kimliğiyle tanınan Ali Kınık, annesi Elif Kınık'ın ölüm haberiyle sarsıldı. Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık kimdir, neden öldü, hastalığı neydi? Peki, Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla tanınan Ali Kınık kimdir?

ELİF KINIK KİMDİR, NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NEYDİ?

Geniş bir çevre tarafından tanınan, popüler şakısı Ali Ayşe'yi Seviyor ile gönüllere taht kuran ünlü müzisyen Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık hayatını kaybetti. Kınık'ın annesinin ölüm haberini alanlar yasa boğuldu. Elif Kınık'ın cenazesinin 22 Haziran 2022 Çarşamba günü yani bugün Malatya İli Akçadağ İlçesi Örüşkü Köy Mezarlığına İkindi Namazına müteakiptoprağa verileceği öğrenildi. Elif Kınık, ölümünün üzerine sosyal medyada da gündem oldu. Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık'ın kaç yaşında ve neden öldüğü bilinmiyor.

ALİ KINIK KİMDİR?

Ali Kınık, 1974 yılında Malatya Akçadağ'da dünyaya geldi. Kınık, lise eğitimini Malatya'da tamamladı, ardından Elazığ Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Şarkılarının yanı sıra yazdığı şiirlerle de tanınan Ali Kınık'ın yazıları ve şiirleri, birçok gazete ve dergilerde yayımlandı. Şarkıları ve şiirleri ise birçok sanatçı tarafından seslendirildi.

Ali Kınık, 1996'da "Beni Öldü Say" albümüyle piyasada yerini aldı. Ardından Kültür Müzik firması çıkarttı ve 2003'te"Bu Şarkı" albümü ile adını duyurdu. Ali Kınık, 2005'te ise "Bir Millet Uyanıyor", 2006 yılında "Duvar Yazısı" ve ardından 2008'de "İsyan Şarkıları" isimli albümleri çıkardı.

Ünlü sanatçı Ali Kınık, 2010'da Türkiye'de geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan ve büyük patlama yapan "Ali Ayşe'yi Seviyor" albümünü, 2012'de ise "Düş'e Kalka" ve 2015'te "Kalbi Kırık Şarkılar" albümlerini çıkardı. Ali Kınık'ın 2018 yılında ise “Turan Duası” adındaki şiir kitbaı yayımlandı.

ALİ KINIK ALBÜMLERİ

1996 - Beni Öldü Say

2003 - Bu Şarkı

2005 - Bir Millet Uyanıyor

2006 - Duvar Yazısı

2008 - İsyan Şarkıları

2010 - Ali Ayşe'yi Seviyor

2012 - Düş'e Kalk'a

2015 - Kalbi Kırık Şarkılar

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.