Gıda Hattı

Akrep Burcu nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Öztürk yanıtlıyor...

4 Ekim 2021, 05:00
Paylaş

Akrep Burcu üreme ve duyu organlarından sorumludur.

Akrepler çok aktif, enerjik ve neşeli bir yapıya sahiptir. Akrepler ne yazık ki cinsel organlarla ilgili sorunlara eğilimlidirler, bu nedenle o bölgeyi özel bir dikkatle izlemeleri gerekir. Cinsel organlarda tahriş, pamukçuk, sistit, üretrit ve zührevi hastalıklar Akrepler için olası hastalıklar silsilesidir.

Ayrıca, Akrepler sinirlilikten şikayetçi olabilir, bu da sadece duygusal değil, aynı zamanda sağlıkla ilgili sorunlara yol açabilir.

İnsan vücudunda üreme hücrelerinin oluşumunu simgelediğine inanılan Plüton, Akrep'in ana gezegenidir. Bu yüzden Akrep gerçekten cinsel enerji ile bağlantılıdır.

Akrepler genellikle güçlüdür, çekicidir; yaralanmaların ve zor günlerin ardından kolayca iyileşebilir. Akreplerin asla gerçekten yaşlanmadığına ve yaşlılıkta bile gerçekte olduklarından çok daha genç göründüklerine dair bir inanç vardır.

Akrep'in biyolojik hücre tuzu, kalsiyum sülfattır. Bu madde vücuttaki hasarlı dokuları iyileştirmeye ve yeni, sağlıklı dokular oluşturmaya yardımcı olur. Kalsiyum sülfat, bulaşıcı hastalıklara karşı dirence ve korunmaya yardımcı olur. Solunum ve sindirim sistemi, beslenme kanalı ve cinsel organlar bu elementi normal işlevleri için kullanırlar.

Bu mineralin eksikliği, bağışıklık sistemine yük bindireceği için enfeksiyonlara kapı açabilir. Deri, cinsel organlar ve solunum sistemi genellikle bu maddenin eksikliğinden en çok zarar görenlerdir.

Akrep Burcu nasıl beslenmeli? Turunçgiller hangi bölgede yetişir

Akrep Burcu nasıl beslenmeli?

Diyetisyen Neslihan Öztürk Aktepe, Akrep burçlarına özel beslenme programlarında dikkat edilmesi gerekenleri aşağıdaki gibi özetliyor:

Karnabahar tohumu, yaban mersini, domates, kabak, soğan, maydanoz, pancar, havuç, hindistancevizi, avokado ve kuşkonmazın diyete eklenmesi zorunludur.

Kemiklerin ve dişlerin sağlamlığını garantilemek için gereken D vitamini alabilmek amacıyla kalsiyum içeren süt, yoğurt, süzme ve normal peynir ile kefire ihtiyaç vardır.

Akreplerin protein, taze meyve suları, buharda pişmiş sebzeler ve organik yiyecekler açısından zengin bir diyet uygulaması tercih edilir.

Akrep için faydalı besinler şunlardır: turunçgiller, karnabahar, fındık, avokado ve zeytin gibi yağlı besinler, yeşillikler, yaban mersini, kızılcık, elma, armut, karpuz ve üzüm.

Lezzetli ve sağlıklı besin önerileri

İstiridye, mantar, pancar, balkabağı, çikolata ve enginar.

Akrep Burcu hangi besinlerden uzak durmalı?

Akrepler sadece tok hissetmek için yemeye odaklanmalı, aşırı yememelidir. Şeker ve yağ gibi bileşenler içermeyen yiyeceklerden zevk almaya, yapay aroma veya çok miktarda tuz ve şeker içermeyen yiyeceklerin gerçek lezzetini yaşamaya çalışmalıdır.

Akrepler alkolden kaçınmalıdır, çünkü bu Akrep için zarar ve yıkım açısından ekstra tehlikeli ve hızlı olabilir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.