Gıda Hattı

Akrep Burcu Akrep Burcu 2021 | İşte Akrep burcu kadını ve erkeği özellikleri

Son Güncelleme: 21 Eylül 2021 14:45
Paylaş
Astroloji ve Akrep Burcu.. İşte Akrep Burcu 2021 ve işte Akrep burcu kadını ve erkeği özellikleri. Dünyaca ünlü astrolog Bejan Darawulla Akrep Burcu uyumu için ne diyor? İşte tüm burçların grupları ve Burçlar ve tarihler?

Astrolojide Scorpio yani Akrep 24 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında doğan insanları etkisi altına alan burçtur. Babillilerin gökyüzünü daire olarak kabul edip ayırdıkları 12 parçadan birisinin adıdır.

Marcus Manilius'un astrolojinin esaslarını kaleme aldığı beş ciltlik Astronomica adlı eserde Akrep burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;

"Güneşin arabası kendi bölgesine geldiğinde, güçlü bir iğne silahlanmış kuyruğunun etkisiyle Akrep toprağı yarar ve tohumlarını dünyaya saçar. Onun etkisinde doğanlar savaş tanrısı Mars'a hizmet etmek için yanıp tutuşurlar. Ruhlarının sevinçle dolması sadece kan ve kıyımla mümkündür. Ovalarda, ormanlarda kısaca her yerde insanların ve hayvanların peşindedirler. Öldürmeyip esir aldıkları her canlının sonu bir arenada yine akreplerin elinde ölmektir. Herhangi bir düşman bulamadıklarında ise birbirlerine saldırırlar. Savaşmadıkları nadir zamanlarda en büyük eğlenceleri savaş sanatı üzerine çalışmak ve yeni yöntemler geliştirmektir."

Akrep Burcu 

 • Yıldızı: Mars ve Plüton. Çekicilik ve savaş ile yeni şartlar temsilcisi
 • Grubu: Su, Negatif
 • Burcun Türü: Duran
 • Üstün Yeteneği: Sezgi
 • Özelliği: Kararlılık ve inceleme
 • Emeli: Zenginlik
 • Amacı: Hayat boyu zenginlik
 • Yenmesi gereken huyu: Acımamak ve ihmal
 • Uğurlu günü: Salı
 • Uğurlu sayı : 8,9, 53, 783, 6591.
 • Uğurlu taşı: Topaz.
 • Uğurlu renkleri: Korkırmızı, siyah
 • Uğurlu çiçekleri: Kırmızı karanfil, hanımeli, ateş çiçeği
 • Uğurlu kokuları: Misk, manolya
 • Uğurlu müziği: Marşlar ve canlı parçalar
 • Uygun olan eş: Yengeç, Balık

Akrep Burcu olanların muhtemel sağlık sorunları

Boğaz, boyun, mesane, üretra, makat, böbrek ve üreme organları hastalıkları.

Akrep Burcunun başarılı olacağı meslekler

Yönetici, organizatör, endüstri lideri, kokutan, satış yöneticisi, müdür, operatör, dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, makinacı, müzik âletleri yapımcısı, çiftçi, tamirci, denizci veya navacı, yazarlık.

Akrep Burcu 2021 | İşte Akrep burcu kadını ve erkeği özellikleri

Akrep Burcu Güçlü ve kurnazdır. Hiç kaybetmez; kavgaya giriştiği zaman da pek hile yapmadan dövüşmez. Çevresindekilere candan bağlıdır. Müthiş güçleri vardır ve bunları kullanmayı kendinden öğrenir. Akrep Burcu için en büyük tehlike, çevreye uyamamak ve övgüleri takdir edememektir.
İhtiraslarınızın veya hiddetinizin elinde esir olmazsanız, her işde basan kazanırsınız. Sizdeki yeteneklerle her açığı kapatıp, zafere ulaşabilirsiniz. Daha çok kendi içinize kapanıp yaşamak eğilimindesiniz. Herkesi eleştiriyorsunuz, fakat öz eleştiriden kaçıyorsunuz. Girişkensiniz; büyük bir gücünüz, analizci kafanız ve doğal bir çekiciliğiniz var.

Akrep Burcu Erkeği

Bir akrep erkeğini etkileyebilecek kadın cinsel bakımdan ona uyan ve yüksek libidosuyla baş edebilen bir kadındır.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını çok tutkulu ve isteklidir. Bir erkekten beklediği aşırı istekleri yoktur. Karşı cinsin hataları ve kusurları olabilir.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrep burcu insanı, karşı cinsi ilk karşılaştığı andan itibaren etkisi altına alır. Akrepler çekici ve gizemlidirler. Akrep burcunun yüzeyde gösterdikleri yalnızca karşı tarafın görmesini istedikleridir.

Akrep Burcu Cinsellik

Akrep burcu insanları tamamen hislerine güvenen ve onunla hareket eden, tutkularında bir miktar bencil ve çok sevdiklerinde hasta derecesinde kıskanç kişilerdir.

Akrep Burcu İş Hayatı

Akrep burcu sabırlı ve doğru kişiliğiyle yaptığı işlerde çok dayanıklıdır. Davranışlarında bazen asabi olduğu için ortaklıklarında kendisini düşünülmeyen insan durumuna sokabilir.

Akrep Burcu Sağlık

Akrep burcu insanının vücutta yönettiği bölüm ilk olarak üreme organlarıdır ve sonrasında midedir. Bu nedenledir ki tüm burçlar içinde cinselliğe en düşkün insanlar Akrep'lerdir.

Yükselen Burç Akrep

Yükseleni akrep olan kişiler; İnatçı, kendi bildiğinden şaşmayan ve istediğini en sonunda elde eden birisidir. Onlar için iki renk vardır ya siyah ya beyazdır. Kıskançtırlar ve hatta yeri geldiğinde kinci birisidir.
Yükselen akreplerin hedefleri her şeyde derinleşmek ve sonunda zirveye ulaşmaktır. Başkalarının göremediği çok farklı ve gizli ayrıntıları görebilirler. Gördüklerini birbiri ile bağdaştırıp başka boyutlar elde edebililer. Hiçbir zaman elindekilerle yetinmezler, hep daha fazlasını ararlar. Hangi konuyu ve hangi alanı seçerse seçsinler eninde sonunda başarıyı yakalayabilecek kapasiteye sahip insanlardır.

Başarılı olmak isteği akreplerde büyük bir hırs şeklindedir

Bu hırs bazen bu yolda karşısına çıkan insanlara da zarar verebilmektedir. Zirveye çıkmak ve orada kalmak onlar için çok önemlidir. Yükselen akrepler geçinilmesi zor tiplerdir ve memnun edilmeleri de oldukça zordur. Bir noktada mutlaka bir huzursuzluk çıkarırlar. Kimi zaman mantıklı kimiz zaman ise mantıklı olmayabilirler. Son derece kıskanç ve kinci yapılarıyla kendilerine yapılan kötülükleri asla unutmazlar.
Kolay affetmezler, affedebilmeleri için mutlaka öç almaları gerekir. Akrep içinden çıkılamayacak bir durumla karşı karşıya kaldığında kendi iğnesini kendine sokarak sorunu tümüyle ortadan kaldırabilecek bir yapıdadır.
Çok iyi bir dost ve aynı zamanda zorlu da bir düşman sayılır. Sevdikleri insanların ihtiyaçlarını onlardan daha fazla düşünürler. Son derece bağlı ve sadık bir dost olabildikleri gibi kızdıkları zaman ise zalim bir düşman haline dönüşebilirler. Gizlilik, ketumluk ve kararlılık en önemli yanlarındandır.

Akrep seks burcudur

Yükselen akrep burçları kendilerini sakladıkları gibi başkalarının her şeyini merak ederler. Fazla konuşmayan, çoğunlukla dinleyen ve yüzünde soğuk bir ifade ile bakan kişilerdir. Hiçkimsenin boyunduruğu altına giremezler. Akrep seks burcudur derler. Son derece çekici,esrarlı ve erotik kişilerdir. Ama kıskançlık boyutlarına bakarsak sevdiğine boyunduruk geçiren bir yapıları vardır. Gizli işler planlamak, esrarlı şeyleri deşmek ve araştırmak, mistik konularla ilgilenmek ve sezgilerin gücünden yararlanmak onların işidir.

Yükselen akrepler diğer insanları iyi yönetebilirler.

İpler çoğunlukla onların elindedir ve kimseye aman vermezler. Akrep burcu yükselenin kişiye verdiği fiziksel özellik ile vücutları orta veya biraz daha uzun olabilir. Kalınca ve kemiklidirler. Güçlü ve biçimli bir havaları vardır. Tatlı ve etkili gözlere sahiptirler. Derin ve etkileyici bakışlarıyla dikkat çekerler. Yüzleri genellikle uzun ve büyükçe olur. Kol ve bacak yapıları kaslı ve güçlüdür.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.