Gıda Hattı

Aklın gıdası Amaze

9 Şubat 2007, 22:43
Paylaş

Unilever, dünya tanıtımını Türkiye’de yaptığı yeni fonksiyonel gıda kategorisi Aklın Gıdası ile beslenmede yeni bir dönemi başlattı.

İlköğretim yaş grubundaki çocuklara hitap eden Amaze’nin tanıtım toplantısında konuşan Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, “Unilever’in yeni kategorisini ilk üreten ve dünyaya tanıtan ülke operasyonu olmak istedik, başardık. 54 yıllık ülke itibarımızı ve başarılarımızı ortaya koyup talip olduğumuz bu sorumluluğun altından, ülkemizin en kıymetli hazinesinin çocuklarımızın zihinleri olduğuna inanarak kalkacağız” dedi.

Unilever Dünya Fonksiyonel Ürünler Başkan Yardımcısı Hakan Behlil de, “Okul çağındaki çocuklarla yapılan bilimsel araştırmada, Amaze D-HA formulü bileşenlerinin günlük düzenli kullanımla hafızayı güçlendirmeye ve daha kolay öğrenmeye yardımcı olduğu görüldü” dedi.

Unilever Dünya Gıda ve Sağlık Araştırma Enstitüsü’nde 4 yılda geliştirilen, etkileri bir yıl süre ile test edilen ürünün Ar-Ge çalışmaları 40 milyon Euro’ya maloldu. Enstitü Direktörü Dr. Geert van Poppel, WHO standartlarına uygun geliştirilen Amaze’nin, hiçbir koruyucu katkı maddesi içermediğini söyledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.