Gıda Hattı

AHBAP derneği burs başvurusu! 2021 AHBAP derneği burs başvurusu ne zaman nereye yapılacak?

26 Eylül 2021, 12:24
Paylaş
AHBAP derneği burs başvurusu! 2021 AHBAP derneği burs başvurusu ne zaman nereye yapılacak?
AHBAP derneği burs başvurusu! 2021 AHBAP derneği burs başvurusu ne zaman nereye yapılacak? Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesinin ardından öğrencilere eğitim hayatında burs veren kurumlara bir yenisi daha eklendi. Haluk Levent'in kurduğu AHBAP derneği başvuran 500 öğrenciye 6 bin liralık burs verecek.İşte detaylar...

AHBAP derneği burs başvurusu! 2021 AHBAP derneği burs başvurusu ne zaman nereye yapılacak? Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesinin ardından öğrencilere eğitim hayatında burs veren kurumlara bir yenisi daha eklendi. Haluk Levent'in kurduğu AHBAP derneği başvuran 500 öğrenciye 6 bin liralık burs verecek.İşte detaylar...

Haluk Levent, yüksek kira ve yurt fiyatları nedeniyle barınma problemi yaşayan öğrencilere yardım edeceklerini duyurdu. Levent, "İlk etapta 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz" dedi. Peki, Ahbap Derneği burs başvurusu ne zaman başlıyor? Haluk Levent burs başvurusu 2021 detayları…

Ahbap Derneği Genel Başkanı Haluk Levent kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu. Üniversite öğrencilerine seslenen Levent, "Kaldığınız evin kirasını ödemekte zorlanıyorsanız, geçici olarak kaldığınız yer ekonomik durumunuzu zorluyorsa, kaldığınız yurt pahalı ise Ahbap Derneğine başvuran ilk etapta 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz.” Dedi.

Başvurular ne zaman nereden yapılacak: Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) burs başvuruları için dün akşam sosyal medya hesabından açıklama yapan Haluk Levent " Başvurular yarın." ifadelerini kullandı. Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin detayların bugün AHBAP Derneği resmi internet sayfası üzerinden açıklanması bekleniyor.

İhtiyaç sahibi 500 öğrenciye 6.000 TL burs ödemesi gerçekleştirilecek. Geride bıraktığımız 2019-2020 eğitim öğretim yılında benzer şekilde burs veren dernek başvurularını internet üzerinden almıştı.

Öğrenciler ahbap.org'a üye olarak burs başvuru formunu doldurarak müracaatlarını tamamlamıştı.

AHBAP BURS VERİYOR MU? AHBAP BURSU NE KADAR, KAÇ LİRA?

AHBAP genel Başkanı Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Üniversiteli kardeşlerim! Kaldığınız evin kirasını ödemekte zorlanıyorsanız, geçici olarak kaldığınız yer ekonomik durumunuzu zorluyorsa, kaldığınız yurt pahalı ise Ahbap Derneğine başvuran ilk etapta 500 öğrenciye 6'şar bin TL ödeyeceğiz. Başvurular yarın" ifadelerine yer verdi.

Öğrencilere seslenen ünlü şarkıcı, kaldığı evin kirasını ödemekte zorlanan öğrencilere, geçici olarak kaldıkları yerde ekonomik nedenlerle zorlanan öğrencilere öncelik verileceğini belirtti. 500 öğrenciye verilecek 6 bin TL burs, bir kereye mahsus olarak ödenecek.

AHBAP BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN 2021?

Dün akşam (25 Eylül 2021) sosyal medya hesabından açıklama yapan Haluk Levent, "Başvurular yarın" ifadelerini kullandı.

AHBAP burs başvuruları 26 Eylül 2021 Pazar günü ahbap.org internet sitesi üzerinden alınacak.

Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin detayların kısa süre içerisinde AHBAP Derneği resmi internet sitesinde açıklanması bekleniyor.

İşte öğrencilerden istenilen belgeler;

Öğrenci Belgesi (e-devlet veya ıslak imzalı olarak okulunuzdan alınabilir.) Kimlik Fotokopisi (arkalı/önlü) Vesikalık Fotoğraf (son 6 aya ait) Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınabilir.) Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Sorgulama Belgesi (e-devletten alınabilir.)

Öğrencinin tam hizmet dökümü (4A, 4B, 4C \ e-devlet’ten alınabilir.) Var ise Engel durumunu gösteren belge (sağlık kurulundan alınmış güncel) Var ise Yoksulluk belgesi Var ise yurt içi ve yurt dışı başarı belgesi (alınan Talep Dilekçesi - Burs alacak kişinin kendi el yazısı ile hazırladığı ve içeriğinde; gelir durumunu, iletişim bilgilerini ve neden bu bursu istediğini içeren ad-soyad, tarih ve ıslak imzalı talebi. (A4 kağıdına tek sayfa olarak hazırlanmalıdır.)

Anne ve babaya ait gelir belgesi  Çalışmayan, geliri olmayan anne, baba adına Sosyal Güvenlik Kurumundan geliri/gelir kayıtları olmadığına dair belge (e-devletten alınabilir.) (4A, 4B, 4C) Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği belge. Edevlet’ten alınabilir.) Anne ve babanın taşınmaz tapu kaydı (E-devlet’ten alınabilir) Anne ve babanın adına var ise araç kaydı, yok ise e-devlet’ten alacağı üzerine kayıtlı araç belgesi.

(Aynı ev içerisinde yaşayan başka aile ferti var ise onun için de; gelir belgesi, taşınmaz ve araç kaydı eklenmelidir.)

AHBAP BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, KİMLER BAŞVURABİLİR?

2017 yılında kurulan AHBAP tarafından, geçim sıkıntısı çeken 500 öğrenciye 6 bin TL burs ödemesi gerçekleştirilecek.

2019-2020 eğitim yılında da üniversite öğrencilerine burs veren dernek, başvurularını internet üzerinden almıştı. Öğrenciler ahbap.org'a üye olduktan sonra burs başvuru formunu doldurarak müracaatlarını tamamlamıştı.

AHBAP BURS BAŞVURU SAYFASI

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.