AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı : Afyonkarahisar'da okullar tatil mi?

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı : Afyonkarahisar'da okullar tatil mi?
15 Ocak 2019, 20:37

Afyonkarahisar'da beklenen kar yağışı akşam saatlerinde yoğun bir şekilde başladı. Veliler ve öğrenciler Yarın Afyonkarahisar'da okullar tatil mi diye merak ediyor? 

Afyonkarahisar Valiliğinden beklenen açıklama geldi

Afyonkarahisar kent merkezi ve 4 ilçesinde aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Ayrıntılar için burayı tıklayın.. 

Kar yağışı etkisini arttırıyor

Afyonkarahisar'da birkaç gündür soğuk giden hava yerini önce yağmura ardından da kara bıraktı. Saat 18.00 sıralarında başlayan kar fırtınası önce yüksek kesimlerde ardından kent merkezinde etkili oldu.

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı
Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışı

Fırtına ile birlikte yağmaya başlayan kar, hazırlıksız sürücüleri ve vatandaşları olumsuz etkiledi. Kısa süre içerisinde her yeri bembeyaz eden kar yağışının gece saatlerine kadar süreceği tahmin ediliyor.

Şiddetli fırtına, kar yağışı ve sık sık yıldırım düşmesi vatandaşları tedirgin etti.

Emniyet ekipleri trafikte üst düzey önlemlerini aldı. Şehirlerarası birçok yol uzun araç trafiğine kapatıldı. Polis ekipleri şehir içerisinde de sık sık sürücülere uyarılarda bulunuyor.

Bağlantı yolları kar ve tipi nedeniyle kapandı

Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bağlantı yollarında kamyon, tır ve otobüslerin geçişine izin verilmedi.

Afyonkarahisar’ın bağlantı yolları İzmir, Antalya, Kütahya, Eskişehir ve Ankara karayollarının aşırı kar yağışı ve fırtına nedeniyle kapanması üzerine kamyon, tır ve otobüslerin geçişlerine izin verilmedi.

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri kavşaklarda geniş çaplı güvenlik önlemleri alarak, bağlantı yollarında ağır tonajlı araçları geri çevirdi.

Karayolunda seyir halindeki otomobillerin ise geçişleri kontrollü olarak sağlandı.

Trafik ekipleri tarafından geri çevrilen kamyon ve tır sürücüleri, araçlarını yol kenarına park ederek yolların trafiğe açılmasını beklemeye başladı.

Afyonkarahisar-Antalya karayolunda araçların Sandıklı ilçesine kadar gidişlerine izin verildiği öğrenilirken, bağlantı yolları ise karayolları ekiplerince açılmaya çalışılıyor.

Düzce’de yarın okullar tatil!

Eskişehir’de okullar tatil edildi

Bilecik ve 4 ilçesinde okullar tatil edildi

Bilecik’te bugün öğleden sonra başlayan kuvvetli kar yağışı sonrası kent merkezi ve 4 ilçesinde okullar tatil edilirken, 2 ilçede de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.